مایکروسافت سرویس محاسباتی جدیدی را راه اندازی کرد، هدف آن کمک به سرعت بخشیدن به تحقیق و توسعه است

در یک بیانیه مطبوعاتی، مایکروسافت گفت که این سیستم به برخی از مشتریان اولیه کمک کرده است تا فرآیند توسعه خود را تا شش ماه سرعت بخشند. مایکروسافت گفت که BASF، AkzoNobel، AspenTech، Johnson Matthey، SCGC و 1910 Genetics در حال آزمایش این سیستم بوده‌اند.

این شرکت همچنین گفت که در توسعه کامپیوتر کوانتومی خود به نقطه عطفی دست یافته است و گفت که اکنون توانایی ایجاد و کنترل یک ذره کوانتومی به نام فرمیون Majorana را دارد. مایکروسافت اعلام کرد که در حال انتشار یک مقاله علمی در مورد این نقطه عطف است، اما جزئیات کمی قبل از اعلام آن ارائه کرد.

ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “هدف ما این است که 250 سال آینده پیشرفت علم شیمی و مواد را در 25 سال آینده فشرده کنیم.”

مایکروسافت همچنین گفت که نسخه‌ای از Copilot – سیستم هوش مصنوعی خود که به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار کمک می‌کند تا کد بنویسند – ارائه خواهد کرد که به‌طور خاص برای دانشمندانی که به دنبال استفاده از خدمات آن هستند، طراحی شده است.

مایکروسافت روز چهارشنبه یک سرویس محاسباتی جدید با هدف کمک به شرکت های شیمیایی برای سرعت بخشیدن به تحقیق و توسعه مواد جدید معرفی کرد.

Azure Quantum Elements، همانطور که این سرویس نامیده می‌شود، برای کمک به شرکت‌های شیمیایی در شبیه‌سازی تعداد زیادی از ترکیب‌های احتمالی اتم‌ها، بر قدرت محاسباتی متکی است. نکته این است که از رایانه ها برای کشف مواد جدید احتمالی به صورت مجازی و سپس شبیه سازی نحوه تعامل آن مواد با دنیای واقعی استفاده کنیم.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

پیشنهاد جدید از ترکیبی از رایانه‌های کوانتومی موجود، هوش مصنوعی و سیستم‌های محاسباتی با کارایی بالا استفاده می‌کند.