مایکروسافت پس از مسدود کردن خرید Activision توسط بریتانیا، قرارداد 10 ساله با Nware امضا کرد.

این توافق نشان‌دهنده آخرین تلاش مایکروسافت برای کاهش ترس از خرید Activision برای جلوگیری از رقابت در بازی‌های ابری است، که دلیلی بود که توسط Competition and Markets Authority برای وتوی بزرگترین معامله در زمینه بازی ذکر شد.

در تصمیم خود در روز چهارشنبه، CMA اعلام کرد که مایکروسافت حدود 60 تا 70 درصد از خدمات بازی های ابری جهانی و همچنین مزایای رقابتی از جمله داشتن Xbox، سیستم عامل رایانه شخصی ویندوز و ارائه دهنده ابر Azure را در اختیار دارد.

مایکروسافت روز جمعه اعلام کرد که قراردادی 10 ساله با Nware امضا کرده تا بازی‌های Xbox و Activision Blizzard را به پلتفرم بازی‌های ابری اسپانیایی بیاورد، چند روز پس از آن که بریتانیا از خرید 69 میلیارد دلاری (تقریباً 5,64,200 کرور) خود از Call of Duty جلوگیری کرد. سازنده

سازنده کنسول ایکس باکس، که قصد دارد به تصمیم CMA اعتراض کند، قراردادهای مشابهی با دارندگان پلتفرم های استریم از جمله Valve، Nvidia و Boosteroid امضا کرده است.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت گفت: «در حالی که هنوز برای بخش ابری نوظهور در بازی‌ها زود است، این همکاری جدید همراه با سایر تعهدات اخیر ما باعث می‌شود بازی‌های محبوب‌تری نسبت به امروز در سرویس‌های استریم بازی‌های ابری بیشتری در دسترس باشند.»

سهام مایکروسافت در معاملات پیش از بازار ایالات متحده اندکی پایین تر بود، در حالی که سهام اکتیویژن 0.2 درصد افزایش یافت.

© تامسون رویترز 2023


شیائومی گوشی هوشمند پرچمدار خود با محوریت دوربین شیائومی 13 اولترا را عرضه کرد، در حالی که اپل اولین فروشگاه خود را در این هفته در هند افتتاح کرد. ما درباره این پیشرفت‌ها و همچنین گزارش‌های دیگر در مورد شایعات مرتبط با گوشی‌های هوشمند و موارد دیگر در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

معامله Activision بزرگترین شرکت های فناوری است که تنظیم کننده آن را مسدود کرده است. اروپا تا 22 می در مورد این توافق تصمیم گیری خواهد کرد. کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده نیز به دنبال جلوگیری از آن است.

این شرکت همچنین به سونی – یکی از مخالفان سرسخت این قرارداد – مجوز 10 ساله Call of Duty را در راستای توافق برای آوردن امتیاز چند میلیارد دلاری به نینتندو سوییچ پیشنهاد داده بود.