مایکروسافت 20 میلیون دلار برای تسویه اتهامات FTC ایالات متحده به دلیل نقض حریم خصوصی کودکان پرداخت می کند

© تامسون رویترز 2023


موتورولا اج 40 اخیراً به عنوان جانشین اج 30 که سال گذشته عرضه شد، در کشور معرفی شد. آیا باید این گوشی را به جای Nothing Phone 1 یا Realme Pro+ بخرید؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

قانون، خدمات آنلاین و وب‌سایت‌هایی را که برای کودکان زیر 13 سال ارسال می‌شود ملزم می‌کند تا قبل از جمع‌آوری و استفاده از هرگونه اطلاعات شخصی کودکان، اطلاعات شخصی را که جمع‌آوری می‌کنند به والدین اطلاع دهند و رضایت قابل تأیید والدین را دریافت کنند.

این شرکت متهم به نقض قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان ایالات متحده (COPPA) با جمع‌آوری اطلاعات شخصی از کودکانی بود که بدون اطلاع والدین یا کسب رضایت والدین خود در سیستم بازی Xbox ثبت نام کرده بودند و با حفظ اطلاعات شخصی کودکان، FTC در بیانیه ای اعلام کرد.

طبق این شکایت، از سال 2015 تا 2020، مایکروسافت داده‌هایی را که از کودکان در طول فرآیند ایجاد حساب جمع‌آوری می‌کرد، حفظ کرد، حتی زمانی که یکی از والدین موفق به تکمیل فرآیند نشد.

ساموئل لوین، مدیر دفتر حمایت از مصرف‌کننده FTC، گفت: «دستور پیشنهادی ما محافظت از حریم خصوصی فرزندانشان را برای والدین آسان‌تر می‌کند و اطلاعاتی را که مایکروسافت می‌تواند درباره کودکان جمع‌آوری و نگهداری کند، محدود می‌کند».

این دستور مایکروسافت را ملزم می کند تا اقداماتی را برای بهبود حفاظت از حریم خصوصی برای کاربران کودک سیستم Xbox خود انجام دهد. FTC گفت که این سیستم حفاظت های COPPA را به ناشران بازی های شخص ثالث که مایکروسافت داده های کودکان را با آنها به اشتراک می گذارد، گسترش می دهد.

یکی از سخنگویان مایکروسافت گفت که این شرکت متعهد به پیروی از این دستور است. این سخنگوی اضافه کرد که فرآیند ایجاد حساب کاربری به روز خواهد شد و یک نقص نگهداری داده که در سیستم شرکت یافت می شود برطرف خواهد شد.

لوین افزود: “این اقدام همچنین باید کاملاً روشن کند که آواتارها، داده‌های بیومتریک و اطلاعات سلامتی کودکان از COPPA مستثنی نیستند.”

FTC روز دوشنبه اعلام کرد که مایکروسافت 20 میلیون دلار (تقریبا 163 کرور) برای رفع اتهامات کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) مبنی بر جمع آوری غیرقانونی اطلاعات شخصی کودکان بدون رضایت والدین آنها توسط این شرکت فناوری پرداخت خواهد کرد.