متا و گوگل در ویتنام توصیه کردند از هوش مصنوعی برای شناسایی محتوای سمی در رسانه های اجتماعی استفاده کنند: گزارش

در این گزارش جزئیاتی در مورد اینکه چه زمانی و چگونه پلتفرم های فرامرزی باید از الزامات جدید تبعیت کنند، ارائه نکرد.

تلویزیون دولتی ویتنام (VTV) از رویداد بررسی اواسط سال وزارت اطلاعات گزارش داد: “این اولین بار است که ویتنام چنین دستوری را اعلام می کند.”

ویتنام در سال‌های اخیر مقررات متعددی همراه با قانون امنیت سایبری صادر کرده است که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خارجی را هدف قرار می‌دهد تا با اطلاعات نادرست در اخبار مبارزه کند و شرکت‌های فناوری خارجی را مجبور به ایجاد دفاتر نمایندگی در ویتنام و ذخیره داده‌ها در این کشور کند.

رسانه دولتی روز جمعه گزارش داد ویتنام به پلتفرم‌های اجتماعی فرامرزی گفته است که از مدل‌های هوش مصنوعی (AI) استفاده کنند که می‌تواند محتوای «سمی» را به‌طور خودکار شناسایی و حذف کند، که آخرین الزام در رژیم سخت‌گیرانه آن برای شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی است.

وزارت اطلاعات اعلام کرده است که این کشور ماه گذشته یک بازرسی جامع از پلتفرم ویدیوهای کوتاه انجام داد، عملیات محلی TikTok و نتایج اولیه نشان دهنده نقض “مختلف” TikTok بود.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد که در نیمه اول سال جاری، مطابق با درخواست های دولت، فیس بوک 2549 پست را حذف کرد. وزارت اطلاعات در بیانیه ای اعلام کرد که یوتیوب 6101 ویدیو را حذف کرد در حالی که TikTok 415 لینک را حذف کرد.

رویترز در این ماه گزارش داد که این اعلام در حالی منتشر شد که کشورهای جنوب شرقی آسیا در حال تدوین دستورالعمل‌های حکمرانی و اخلاقی برای هوش مصنوعی هستند که “نرده‌های محافظ” را برای فناوری در حال رشد اعمال می‌کند.

VTV گزارش داد که وزارت اطلاعات در رویداد روز جمعه گفت که غول پخش جریانی ایالات متحده نتفلیکس اسناد مورد نیاز برای افتتاح یک دفتر محلی در ویتنام را ارائه کرده است.

© تامسون رویترز 2023


اپل اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را با نام Apple Vision Pro در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود به همراه مدل های جدید مک و به روز رسانی های نرم افزاری آتی رونمایی کرد. ما درباره همه مهم‌ترین اعلامیه‌های این شرکت در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

ویتنام بارها از شرکت هایی مانند فیس بوک متا، یوتیوب گوگل و تیک تاک خواسته است تا با مقامات برای حذف محتوای “سمی” مانند محتوای توهین آمیز، نادرست و ضد دولتی هماهنگ شوند.