مخالفت چین با قوانین جدید صادرات تراشه ایالات متحده با هدف ایجاد مشکل در صنعت نیمه هادی خود

ایالات متحده گفت که کنترل های صادراتی به عنوان بخشی از تلاش های مداوم برای حفاظت از امنیت ملی و منافع سیاست خارجی ایالات متحده اضافه شده است.

مائو نینگ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: «به دلیل نیاز به حفظ هژمونی علمی خود، ایالات متحده از اقدامات کنترل صادرات برای مسدود کردن و سرکوب بدخواهانه شرکت های چینی سوء استفاده می کند.

این تنش ها بر شرکت های نیمه هادی در ایالات متحده و در سطح جهان تأثیر گذاشته است که یا تراشه صادر می کنند یا تراشه در چین تولید می کنند. شرکت های نیمه هادی مانند Nvidia و AMD طی سال گذشته شاهد کاهش 40 درصدی قیمت سهام بوده اند.

روابط آمریکا و چین در سال های اخیر به دلیل مسائل فنی و امنیتی بدتر شده است. ایالات متحده مجموعه ای از اقدامات و محدودیت ها را برای جلوگیری از دستیابی چین به فناوری تراشه به اجرا گذاشته است، در حالی که چین میلیاردها دلار را برای سرمایه گذاری در تولید نیمه هادی ها اختصاص داده است.

او گفت: «این نه تنها به حقوق و منافع مشروع شرکت‌های چینی آسیب می‌زند، بلکه بر منافع شرکت‌های آمریکایی نیز تأثیر می‌گذارد».

چین روز شنبه از آخرین تصمیم آمریکا برای تشدید کنترل‌های صادراتی که دستیابی و ساخت تراشه‌های محاسباتی پیشرفته را برای چین دشوارتر می‌کند، انتقاد کرد و آن را نقض قوانین اقتصادی و تجاری بین‌المللی خواند که ایالات متحده را «انزوا و نتیجه معکوس» خواهد داشت.

مائو همچنین گفت که “سلاح و سیاسی” علم و فناوری و همچنین مسائل اقتصادی و تجاری توسط ایالات متحده مانع پیشرفت چین نخواهد شد.

انجمن صنایع نیمه هادی، گفت: “ما هدف تضمین امنیت ملی را درک می کنیم و از دولت ایالات متحده می خواهیم که قوانین را به صورت هدفمند – و با همکاری شرکای بین المللی – اجرا کند تا زمینه بازی را هموار کند و آسیب های ناخواسته به نوآوری ایالات متحده را کاهش دهد.” در بیانیه ای گفت که نشان دهنده صنعت نیمه هادی ایالات متحده است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

او پس از آن صحبت کرد که ایالات متحده در روز جمعه کنترل های صادراتی را به روز کرد که شامل افزودن تراشه های محاسباتی پیشرفته و با کارایی بالا و تجهیزات ساخت نیمه هادی به لیست خود و همچنین الزامات مجوز جدید برای مواردی بود که در یک ابررایانه یا برای توسعه نیمه هادی ها استفاده می شود. چین.