مدل‌های آیفون 14 دارای پنل شیشه‌ای با قابلیت جدا شدن آسان، سنسورهای نور محیطی دوگانه: گزارش

برای یادآوری، اپل سری آیفون 14 را در رویداد “Far Out” در 7 سپتامبر عرضه کرد. آیفون 14 وانیلی و آیفون 14 پرو دارای صفحه نمایش 6.06 اینچی هستند. آیفون 14 پرو از جدیدترین تراشه اپل A16 Bionic استفاده می‌کند، در حالی که آیفون 14 وانیلی دارای تراشه اپل A15 Bionic سال گذشته با پیشرفت‌هایی است.
منبع او برای درک تفاوت، آیفون 14 پرو را با آیفون 13 پرو مقایسه کرد. شرودر گفت: “14 Pro و 13 Pro را در دستانم گرفتم، آنها را در برابر نور شدید گرفتم، سپس دور شدم و به اتاقی تاریک رفتم، و 14 Pro در تطبیق روشنایی صفحه نمایش پاسخگوتر بود.” پانزارینو همچنین در بررسی خود گفت که سری آیفون 14 دارای حسگر نور محیطی ثانویه در پشت است. گفته می شود که حسگر جدید نور محیط به تنظیم روشنایی نمایشگر و تعیین نوردهی دوربین کمک می کند.

متیو پانزارینو از TechCrunch، در بررسی خود از سری آیفون 14، گفت که آیفون 14 و آیفون 14 پلاس وانیلی دارای پنل شیشه ای پشتی هستند که به راحتی قابل جدا شدن هستند. پانزارینو همچنین اضافه کرد که نمایشگر آیفون 14 پرو را می توان بدون حذف ماژول True Depth Camera از آن تعویض کرد. به گفته پانزارینو، این امر منجر به کاهش قابل توجه هزینه های تعمیرات سری آیفون 14 می شود.

طبق گفته Stan Schroeder از Mashable، سری آیفون 14 – شامل آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس – اکنون دارای سنسورهای نور محیطی دوگانه است. او در بررسی خود اشاره کرد که سری آیفون 14 علاوه بر حسگر جلویی به سنسور نور محیط در عقب نیز مجهز شده است. او معتقد است که سنسور نور محیط عقب، قابلیت تنظیم خودکار روشنایی گوشی ها را بهبود می بخشد.

پاتریک هالند از CNET همچنین در بررسی گوشی های جدید اپل خاطرنشان کرد که آیفون 14 دارای طراحی مجدد داخلی است که امکان مدیریت حرارتی بهتر را فراهم می کند و پنل شیشه ای عقب را به راحتی تعمیر می کند. هالند اضافه کرد که پنل پشت شیشه ای گوشی هوشمند اکنون با هزینه کمتر قابل تعمیر است.

به گفته یک منتقد، آیفون 14 و آیفون 14 پلاس اپل مجهز به یک پنل شیشه ای پشتی هستند که به راحتی قابل جدا شدن هستند. همچنین در بررسی ذکر شد که نمایشگر آیفون 14 پرو را می توان بدون نیاز به حذف ماژول True Depth Camera تعویض کرد. گفته می شود این تغییرات باعث کاهش هزینه تعمیر گوشی های هوشمند تازه راه اندازی شده می شود. علاوه بر این، منتقد همچنین تاکید کرد که هر چهار مدل در سری آیفون 14 دارای سنسور نور محیطی جدید در عقب هستند.