مدیاتک در بحبوحه عرضه عرضه در بازار گوشی های هوشمند، تمرکز خود را به خودروها، هوش مصنوعی تغییر می دهد

تسای گفت: «تقاضا برای برخی از لوازم الکترونیکی مصرفی مانند گوشی‌های هوشمند ضعیف‌تر از آن چیزی است که ما انتظار داشتیم». از آنجایی که مشتریان نسبت به تقاضای آتی محتاط هستند، انتظار داریم درآمد تلفن همراه ما در سه ماهه دوم ثابت باشد و در نیمه دوم بهبود یابد.

در حالی که تقاضای گوشی های هوشمند در سه ماهه اول کم بوده است، این شرکت انتظار دارد نشانه هایی از بهبود در اواخر سال جاری باشد.

او گفت: “در این محیط بسیار سخت، ما افراد را کاهش نمی دهیم. ما نیز افزایش نمی دهیم. نکته مهم تخصیص این منابع گرانبها است.”

شرکت مدیاتک، برترین شرکت طراحی تراشه تایوان، منابع بیشتری را بر روی تراشه‌های ماشین‌ها و محاسبات هوش مصنوعی متمرکز می‌کند، زیرا مشتریان گوشی‌های هوشمندش با مازاد عرضه و تورم و عدم قطعیت اقتصاد کلان تقاضا برای لوازم الکترونیکی مصرفی را کاهش می‌دهند.

Tsai گفت: “ما مطمئن هستیم که می توانیم این قابلیت را به مشتریان خود ارائه دهیم.”

ریک تسای، مدیر اجرایی مدیاتک در یک تماس تلفنی گفت: «ما قطعا منابع خود را بسیار بسیار سریع به سمت حوزه‌های خودرو و محاسبات سوق می‌دهیم، زیرا این حوزه‌ها رشد ما را در سه تا پنج سال آینده فراهم خواهند کرد.»

Tsai گفت که همه، از جمله MediaTek، عجله داشتند تا ادعا کنند که قادر به پشتیبانی از هوش مصنوعی مولد، مانند ChatGPT هستند.

تسای گفت که مدیاتک سرمایه گذاری زیادی روی هوش مصنوعی می کند زیرا حوزه های جدیدی که این شرکت روی آن تمرکز کرده است، همگی به محاسبات مربوط می شوند. به عنوان مثال، توسعه وسایل نقلیه خودران به تراشه های هوش مصنوعی نیاز دارد.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع