مدیران ویکی‌پدیا توسط MeitY احضار شدند، دولت از خرابکاری صفحه آرشدیپ سینگ بازیکن کریکت انتقاد کرد

به عنوان بخشی از حسابرسی شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی، MeitY تأیید می‌کند که آیا پلتفرم‌ها جزئیات شکایات مطرح شده توسط کاربران را گزارش می‌کنند، در حالی که تأیید می‌کند که آیا اقدامات انجام شده با قوانین فناوری اطلاعات مطابقت دارد یا خیر. دولت همچنین قبلاً پیشنهاد تشکیل هیئت رسیدگی به شکایات را داده است
منبع

بر اساس گزارش‌ها، مدیران ویکی‌پدیا روز دوشنبه توسط وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (MeitY) به دلیل خرابکاری ادعایی در صفحه آرشدیپ سینگ، کریکت‌باز هندی احضار شدند تا اطلاعات جعلی که او را به جنبش جدایی‌طلب خلستانی مرتبط می‌کرد، پس از رها کردن یک شکار مهم در حین بازی Super 4 آسیا درج کند. بازی کریکت جام با پاکستان در روز یکشنبه. طبق یک گزارش، انتظار می‌رود که یک هیئت عالی‌رتبه مدیران دایره‌المعارف جامعه را کباب کند، در حالی که ممکن است یک اخطار نمایشی نیز صادر شود.

تاریخچه ویرایش صفحه ویکی‌پدیای سینگ نشان می‌دهد که یک کاربر ناشناس و ثبت‌نشده ویرایش‌هایی را در صفحه تغییر داده و کلمه «هند» را به «خالستان» تغییر داده است. طبق گزارش، گفته شد که این تغییرات ظرف مدت 15 دقیقه لغو می شود.

در همین حال، وزیر دولت در امور فناوری اطلاعات، راجیو چاندراسخار از تغییرات ایجاد شده در صفحه در توییتر انتقاد کرد. هیچ واسطه‌ای که در هند فعالیت می‌کند نمی‌تواند اجازه این نوع اطلاعات غلط را بدهد (الف) و (د) تلاش‌های عمدی برای تحریک [and] آسیب کاربر – انتظارات دولت ما از اینترنت امن و قابل اعتماد را نقض می کند.”

صفحه ویکی پدیا آرشدیپ سینگ به دلیل خرابکاری تا 11 سپتامبر به عنوان نیمه محافظت شده علامت گذاری شده است.

در حالی که MeitY هنوز به طور رسمی بیانیه ای منتشر نکرده است، یک گزارش NDTV می گوید که این احضار روز دوشنبه صادر شد زیرا دولت نگران بود که به اشتراک گذاری اطلاعات جعلی در نمایه بازیکن کریکت آرشدیپ سینگ می تواند تأثیر منفی بر هماهنگی جمعی و ایمنی خانواده او داشته باشد.

روز یکشنبه، سینگ در اور هجدهم در جریان بازی کریکت جام سوپر 4 آسیا مقابل پاکستان، یک شکار را رها کرد و پس از آن مورد هجمه های کاربران در رسانه های اجتماعی قرار گرفت. چندین بازیکن کریکت، از جمله کاپیتان سابق تیم، ویرار کوهلی، به حمایت از بولر جوان آمدند و ترول کردن او را محکوم کردند.

ماه گذشته، MeitY اعلام کرد که ممیزی سه ماهه انطباق شرکت های رسانه های اجتماعی را انجام خواهد داد. در حالی که انتظار می‌رود پلتفرم‌های هند در حال حاضر هر ماه جزئیات مربوط به انطباق خود با قوانین فناوری اطلاعات، 2021 را ارائه دهند، MeitY اعلام کرد که مکانیزمی برای ممیزی انطباق شرکت‌ها ایجاد کرده است.