مدیر عامل اپل، تیم کوک، نگرانی‌های خود را درباره محدودیت‌های فروشگاه App به نخست وزیر ژاپن منتقل کرد: گزارش

در اوایل این ماه، اپل اعلام کرد که طی پنج سال گذشته، همزمان با بازدید کوک از این کشور، بیش از 100 میلیارد دلار (نزدیک به 827100 کرور) در شبکه تامین ژاپنی خود سرمایه گذاری کرده است.

جدیدترین‌های نمایشگاه Consumer Electronics را در Gadgets 360 در مرکز CES 2023 ما مشاهده کنید.منبع

نیکی روز جمعه به نقل از منابع گزارش داد، تیم کوک، مدیر اجرایی اپل از فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن خواسته است تا هنگام تنظیم مقررات توزیع اپلیکیشن های گوشی های هوشمند، از کاربران محافظت کند.

در پاسخ به درخواست رویترز برای اظهار نظر، این شرکت تنها در یک پیام ایمیلی گفت که خریدهای معاف از مالیات در حال حاضر در فروشگاه‌هایش در دسترس نیستند. اداره مالیات منطقه ای توکیو از اظهار نظر خودداری کرد.

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

اپل در مورد شیوه‌های اپ استور خود که 30 درصد هزینه برای پرداخت‌ها و اشتراک‌ها دریافت می‌کند و به آیفون‌ها اجازه استفاده از برنامه‌های فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث را نمی‌دهد، با نظارت شدیدتری مواجه شده است.

به گفته Nikkei، گمان می‌رود اپل ژاپن یک اظهارنامه مالیاتی اصلاح شده را ثبت کرده است.

این گزارش افزود: کوک از کیشیدا خواست مطمئن شود که مقررات مربوط به توزیع برنامه ها حریم خصوصی و امنیت کاربران را تضعیف نمی کند.

چند روز پیش گزارش شد که واحد ژاپنی اپل 98 میلیون دلار (نزدیک به 810 کرور) مالیات اضافی برای فروش عمده آیفون و سایر دستگاه های اپل به گردشگران خارجی که به اشتباه از مالیات مصرف معاف شده اند دریافت می کند. گفت.


به نقل از منابع ناشناس، Nikkei در روز سه‌شنبه گزارش داد که خرید انبوه آیفون توسط خریداران خارجی در برخی از فروشگاه‌های اپل با حداقل یک تراکنش که شامل خرید صدها گوشی در آن واحد بود، کشف شد.

درآمد حاصل از کسب و کار خدمات اپل، که شامل اپ استور نیز می شود، در چند سال اخیر با سرعت زیادی در حال رشد بوده است و اکنون در حدود 19 میلیارد دلار (تقریبا 1,57,144 کرور) در هر سه ماهه است.

© تامسون رویترز 2022

اپل و دفتر نخست وزیر ژاپن بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

ژاپن به گردشگرانی که کمتر از شش ماه اقامت دارند اجازه می‌دهد تا اقلامی را بدون پرداخت مالیات بر مصرف 10 درصد بخرند، اما این معافیت برای خریدهایی که به منظور فروش مجدد انجام می‌شوند اعمال نمی‌شود.