مدیر عامل FTX در تلاش است تا به دنبال 9.4 میلیارد دلار بودجه نجات باشد زیرا باهاما دارایی های خود را مسدود می کند.

FTX همچنین توسط کمیسیون اوراق بهادار باهاما، جایی که شرکت مستقر است، ضربه خورد و دارایی‌های بازارهای دیجیتال FTX و اشخاص مرتبط را مسدود کرد. FTX Digital Markets Ltd یکی از شرکت های تابعه FTX است که دارای مجوز در باهاما است.

لنیکس لای، مدیر بازارهای مالی در OKX به رویترز گفت: «این برای ما خیلی زیاد بود.

با این حال، مشخص نیست که آیا بانکمن-فرید می تواند سرمایه مورد نیاز خود را جمع آوری کند و این سرمایه گذاران در آن مشارکت کنند یا خیر.

FTX بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

به گفته یک منبع آگاه، رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده در حال بررسی مدیریت FTX.com با وجوه مشتریان و فعالیت‌های وام‌دهی رمزنگاری است.

Bankman-Fried همچنین گفت که شرکت تجاری او Alameda Research، که منابع گفته اند تا حدی پشت مشکلات FTX بوده است، در حال پایان دادن به معاملات است.

در اوایل روز، بانکمن-فرید در توییت‌ها و یادداشتی به کارمندانی که رویترز مشاهده کرده بود، گفت که در حال مذاکره با «تعدادی از بازیکنان» در بخش کریپتو از جمله Sun است، پس از اینکه یک معامله نجات احتمالی با رقیب بزرگ‌تر Binance از هم پاشید. .

FTX گفت که قادر به پردازش هیچ گونه برداشتی نیست، به جز برخی در باهاما به دلیل مقررات آنجا. Bankman-Fried گفت FTX.US، عملیات صرافی ایالات متحده، از نظر مالی تحت تأثیر قرار نگرفته است.

حجم معاملات در معاملات آتی بیت کوین و وجوه قابل معامله در بورس در میان این آشفتگی افزایش یافته است.

وضعیت مخمصه FTX نشانه سقوط خیره کننده ای برای مدیر 30 ساله کریپتو است که زمانی نزدیک به 17 میلیارد دلار (تقریبا 137415 کرور) ارزش داشت، اما در عرض چند روز از وضعیت خود به عنوان ناجی صنعت به فردی که نیاز داشت تبدیل شد. صرفه جویی در.

یک منبع در روز پنجشنبه گفت که FTX در تلاش است تا حدود 9.4 میلیارد دلار (تقریبا 75960 کرور روپیه) از سرمایه گذاران و رقبا جمع آوری کند، زیرا مدیر اجرایی سم بانکمن-فرید به سرعت به دنبال نجات صرافی ارزهای دیجیتال است که با هجوم برداشت های مشتریان مواجه شده است. .

مدیر ارشد فناوری تتر، پائولو آردوینو، در توییتی اعلام کرد که “هیچ برنامه ای برای سرمایه گذاری یا وام دادن دارایی به FTX” ندارد.

یکی از 30 تا 40 سرمایه گذار در اتاق داده FTX، نقطه سوم دانیل لوب است، اما به گفته یک منبع آگاه، صندوق تامینی در حال بحث در مورد دادن پول بیشتر به FTX نیست.

وال استریت ژورنال گزارش داد که بانکمن-فرید به سرمایه گذاران گفت که آلامدا حدود 10 میلیارد دلار (تقریبا 80820 کرور) به FTX بدهکار است. این روزنامه گفت که FTX بیش از نیمی از سرمایه مشتریان خود را به Alameda وام داده است.

با این حال، افزایش در بازار گسترده‌تر پس از داده‌های تورمی بهتر از حد انتظار ایالات متحده، ارزهای دیجیتال را تقویت کرد. نماد اصلی FTX، FTT، در معاملات بعد از ظهر تقریباً 140 درصد افزایش یافت و به 3.83 دلار (تقریباً 300 روپیه) رسید اما بیش از 80 درصد در هفته کاهش یافت. بیت کوین 13 درصد افزایش یافت.

اما او اضافه کرد که نمی‌خواهد «در مورد شانس موفقیت چیزی بگوید».

رویترز نمی تواند بفهمد که تمرکز این کاوشگر چه فعالیت های خاصی بوده است. در همین حال، کاخ سفید گفت: تحولات نشان می دهد که چرا به “تنظیم محتاطانه” نیاز است.

سخنگوی ترون گفت که این اولین قدم برای ما بود، اما “ما آماده گفتگو در مورد سایر طرح های نجات هستیم” و گفت و گو در حال انجام است. خط اعتباری “بدون شک یکی از موضوعات” بود، اما سخنگوی گفت که در مورد آن به تفصیل بحث نشده است.

منبع اضافه کرد که او به دنبال باقی مانده از سایر صندوق ها، از جمله سرمایه گذاران فعلی در FTX مانند صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر Sequoia Capital است.

منابع می گویند که بذر سقوط FTX ماه ها قبل و در اشتباهات بانکمن-فرید پس از ورود او برای نجات سایر شرکت های ارز دیجیتال کاشته شد. منابع به رویترز گفتند که FTX حداقل 4 میلیارد دلار (تقریبا 32330 کرور روپیه) به Alameda، از جمله برخی از سپرده های مشتریان، برای حمایت از شرکت تجاری پس از یک سری ضرر، به Alameda منتقل کرد.

FTX در توییتی اعلام کرد که با Tron به توافق رسیده است تا یک تسهیلات ویژه ایجاد کند که به مشتریان امکان می دهد برخی از دارایی های رمزنگاری را از FTX به کیف پول های خارجی مبادله کنند. این سازمان گفت که در ابتدا 13 میلیون دلار (تقریبا 105 کرور) از دارایی ها برای تسهیل مبادلات استفاده خواهد شد.

جمع آوری سرمایه

FTX و Sequoia بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد آخرین اخبار مذاکرات پاسخ ندادند. OKX همچنین بلافاصله برای اظهار نظر در مورد آخرین اخبار مذاکرات در دسترس نبود. با این حال، اوایل روز پنج‌شنبه، OKX به رویترز گفت که این هفته توسط Bankman-Fried تماس گرفته شده است، که بدهی‌های ۷ میلیارد دلاری را توضیح می‌دهد که نیاز به پوشش سریع دارند.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

کاربران عجله کردند تا 6 میلیارد دلار توکن رمزنگاری را از FTX در عرض چند روز برداشت کنند، پس از آنکه گزارش خبری اوایل این ماه سوالاتی را در مورد ترازنامه Alameda مطرح کرد و Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس در توییتی اعلام کرد که شرکت او کل سهم خود را در FTT که به دارندگان می‌دهد می‌فروشد. تخفیف در کارمزد معاملات FTX. این جریان خروجی باعث رکود نقدینگی در FTX شد.

مشکلات در FTX، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزنگاری جهان، باعث ایجاد بحران گسترده‌تر اعتماد در ارزهای دیجیتال شده است، به طوری که بیت کوین یک شبه برای اولین بار از اواخر سال 2020 به زیر 16000 دلار (تقریبا 13 میلیون روپیه) سقوط کرد.

به گفته منبعی که اطلاعات مستقیمی از این موضوع دارد، Bankman-Fried در مورد جذب 1 میلیارد دلار (تقریباً 8080 کرور) از جاستین سان، بنیانگذار توکن ارزهای دیجیتال Tron، صرافی رقیب OKX و پلتفرم استیبل کوین Tether بحث کرده است.

کمیسیون گفت: «کمیسیون فعالانه با این وضعیت برخورد کرده است و به این کار ادامه می‌دهد» و افزود «روش اقدام محتاطانه» این بود که این واحد را به منظور حفظ دارایی‌ها و تثبیت شرکت به انحلال موقت تبدیل کرد.