مرکز دستوری را علیه آمازون، فلیپ کارت، سایر سایت‌های تجارت الکترونیکی برای فروش گیره‌های زنگ هشدار کمربند ایمنی صادر کرد.

مقامات دریافتند که چنین کلیپ هایی به طور آشکار در چندین پلت فرم تجارت الکترونیک فروخته می شوند.

این سازمان گفت که با توجه به دستورالعمل های صادر شده توسط CCPA، گزارش های انطباق توسط هر پنج نهاد تجارت الکترونیک ارائه شده است.

نیتین گادکاری، وزیر حمل و نقل و راهداری اتحادیه در سپتامبر سال گذشته در مصاحبه ای به یاد آورد که در سفر خود در خودروهای چهار وزیر ارشد، از گیره های درپوش برای جلوگیری از صدای زنگ هشدار کمربند ایمنی استفاده شده است.

“اجازه دهید چیز جدیدی به شما بگویم. من با وزیران ارشد چهار ایالت در طول سال گذشته سفر کردم. روی صندلی جلو می نشینم و از کمربند ایمنی استفاده می کنم. گیره ای را پیدا کردم که کمربند ایمنی بسته شده است. راننده را سرزنش کردم. من هستم. او سپس در این مصاحبه گفته بود: صحبت از خودروهای چهار وزیر ارشد، نه صحبت از مردم عادی.


OnePlus به تازگی اولین تبلت خود را در هند به نام OnePlus Pad عرضه کرده است که تنها در رنگ سبز Halo به فروش می رسد. OnePlus با این تبلت وارد قلمرو جدیدی شده است که تحت سلطه iPad اپل است. ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

وزارت راه و ترابری موضوع فروش بی‌رویه گیره‌های دزدگیر کمربند ایمنی خودرو را برجسته کرده و خواستار اقدام در مورد فروشندگان خاطی یا بسترهای آنلاین و صدور اطلاعیه شده است.

این گیره ها با متوقف کردن صدای زنگ هشدار در هنگام نبستن کمربند ایمنی، زندگی و ایمنی مصرف کنندگان را به خطر می اندازند. فروش چنین اقلامی برخلاف قانون حمایت از مصرف کننده 2019 است.

بر اساس ابتکار CCPA، حدود 13118 لیست از گیره های درپوش هشدار کمربند ایمنی خودرو از فهرست پلت فرم های تجارت الکترونیک حذف شده است.

وی ادامه داد: «لازم به ذکر است که استفاده از گیره‌های هشدار دهنده کمربند ایمنی خودرو نیز می‌تواند مانعی برای مصرف‌کنندگانی باشد که به دنبال مبالغ خسارت در موارد بیمه‌نامه‌های موتور هستند، که در آن یک شرکت بیمه ممکن است با استناد به سهل انگاری مدعی در استفاده از آن ادعا را رد کند. از سوی دیگر، استفاده از کمربند ایمنی به عنوان یک مهار عمل می کند که به کیسه هوا اجازه می دهد تا بالشتک مناسبی را ایجاد کند و با تمام نیرو به سرنشینان ضربه نزند که همچنین به عنوان یک سپر محافظ در صورت برخورد عمل می کند.

سازمان مرکزی حمایت از مصرف کننده (CCPA) دستوراتی را علیه پنج پلتفرم برتر تجارت الکترونیکی برای فروش گیره های هشدار دهنده کمربند ایمنی خودرو صادر کرده است.

در بیانیه وزارت امور مصرف کنندگان گفته شده است که پلتفرم های تجارت الکترونیکی که این سفارش علیه آنها صادر شده است، آمازون، فلیپ کارت، اسنپ دیال، شاپکلوز و میشو هستند.