مسترکارت برای کشف خدمات سپرده بانکی توکنیزه شده در تلاش است تا در رمزارزها عمیق تر شود

در هفته های آینده، MTN مسترکارت در حالت بتا در بریتانیا در دسترس خواهد بود. این شرکت که دفتر مرکزی آن در ایالات متحده واقع شده است، تلاش کرده است تا به عنوان پذیرنده و تسهیل کننده اولیه دارایی های دیجیتال و Web3 باشد.

«سال گذشته، ما استفاده از سپرده‌های بانک تجاری توکن شده را بین چندین مؤسسه مالی آزمایش کردیم که از طریق شبکه موجود خود تسویه شد. MTN با فعال کردن توکن‌های پرداخت تنظیم‌شده برای تقویت برنامه‌های مالی، از این تلاش‌ها حمایت و تکمیل خواهد کرد.

با MTN، مسترکارت در حال بررسی است که آیا واحد پول موجود در حساب بانکی یک فرد می تواند به یک پس انداز دیجیتال در بلاک چین تبدیل شود یا خیر. این شرکت معتقد است که این می تواند موارد استفاده بیشتری از پول دیجیتال را باز کند.

سهام توکنیزه شده اغلب 1:1 به سهام سنتی پشتیبانی می شود. این به دارندگان این امکان را می دهد که از مزایای مشابهی برخوردار شوند که دارای سهام اصلی هستند.

مسترکارت در ماه آوریل اعلام کرد که برنامه کارت پرداخت ارز دیجیتال خود را با تلاش برای مشارکت بیشتر با شرکت های رمزنگاری گسترش می دهد، حتی با توجه به اینکه این بخش تحت نظارت دقیق تر تنظیم کننده ها و بانک ها قرار دارد.

توکنیزاسیون دارایی فرآیند ایجاد واحدهای دیجیتالی یک دارایی فیزیکی یا مجازی و ذخیره آنها در بلاک چین است. توکن کردن یک دارایی می تواند نقدینگی آن را افزایش دهد. تقریباً هر چیزی را می توان توکنیزه کرد. وبلاگ اخیر Hadera.com ادعا می کند که آنها ممکن است چیزهای عجیب و غریبی مانند تیم های ورزشی، آثار هنری، و کالاهای مشهور و همچنین دارایی های سنتی مانند صحافی، کالاها، سرمایه های سرمایه و املاک و مستغلات باشند.

«مقیاس‌پذیری شبکه‌های بلاک چین و قابلیت همکاری در میان آن‌ها، فناوری‌های حیاتی مورد نیاز برای انتقال ایمن توکن‌ها و دارایی‌ها هستند. با آوردن قدرت عملیات 24 ساعته، قابلیت برنامه‌ریزی و تغییر ناپذیری در تمام جنبه‌های اقتصاد، قابلیت‌های بلاک چین و توکن‌سازی می‌توانند به پتانسیل کامل خود دست یابند و تحولی واقعی ایجاد کنند. MTN یکی از جاه طلبانه ترین پروژه های مسترکارت در فضای دارایی دیجیتال تا به امروز را نشان می دهد.

مسترکارت آینده‌ای را برای پول پیش‌بینی می‌کند، که گزینه‌های زیادی را برای مردم به ارمغان می‌آورد تا درباره نحوه استفاده از دارایی‌های خود تصمیم بگیرند. متخصص پرداخت کارت پیش‌بینی کرده است که بلاک چین می‌تواند آن عنصر برنامه‌ریزی را به پولی که امروزه می‌شناسیم و از آن استفاده می‌کنیم، بیاورد. برای اینکه اکوسیستم‌های مالی مبتنی بر بلاک چین ایمن، مقیاس‌پذیر و قابل تعامل باشند – Mastercard در حال ایجاد «شبکه چند توکن (MTN)» است. این راه حل MTN با توانایی های اساسی بارگذاری می شود که قابلیت استفاده بالقوه کلی بلاک چین را افزایش می دهد.

در نوامبر سال گذشته، مسترکارت، اچ‌اس‌بی‌سی و ولز فارگو، از جمله در گروهی از غول‌های بانکی در ایالات متحده، پروژه بلاک چین دلار دیجیتال را در میان رکود مداوم در بازار متزلزل کریپتو راه‌اندازی کردند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع