مشخصات کلیدی چیپست Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 لو رفت: تمام جزئیات

Leaker Revegnus (@Tech_Reve) پیشنهادی گفته می شود که چیپست اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای یک هسته Cortex-X4 با فرکانس 3.2 گیگاهرتز است. این گوشی دارای پنج هسته Cortex-A720 با فرکانس 3.0 گیگاهرتز و دو هسته Cortex-A520 با فرکانس 2.0 گیگاهرتز خواهد بود. این احتمال بسیار بیشتر است، زیرا درز دیگری پیش‌بینی می‌کرد که پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 3 برای دستیابی به امتیاز 1930/6236 در تست‌های تک و چند هسته‌ای Geekbench به تمام هسته‌های عملکردی نیاز دارد.

با توجه به الف نشت توسط RGcloudS (@RGcloudS)، کوالکام چیپست Snapdragon 8 Gen 3 را با همان چیدمان پردازنده Snapdragon 8 Gen 2 که دارای پیکربندی 1+4+3 است، عرضه خواهد کرد. اکنون، طبق یک گزارش جدید، این شرکت در حال افزایش تعداد هسته‌های عملکردی است در حالی که یک هسته کارآمد را با پیکربندی جدید 1+5+2 قربانی می‌کند.

حافظه UFS 4.1، رم LPDDR5 7500 MT/s، پردازنده گرافیکی Adreno 750 و مودم Qualcomm X75 5G از دیگر مشخصات چیپست Snapdragon 8 Gen 3 هستند. بر اساس اطلاعات فاش شده، اسنپدراگون 8 نسل 3 بر روی گره پردازشی N4P TSMC ساخته خواهد شد که به این معنی است که سه نسل از پرچمداران کوالکام بر روی مواردی که در واقع چندین گونه از گره N5 TSMC هستند قفل خواهند شد.

چیپست اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام جدیدترین و قدرتمندترین چیپست این شرکت است. اخیراً در برخی از گوشی‌های هوشمند رده بالای جدید مانند OnePlus 11 5G، iQoo 11 5G و سری گلکسی S23 سامسونگ مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به افشای اطلاعات اخیر، مشخصات کلیدی پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 3 آینده کوالکام فاش شده است. انتظار می رود چیپست جدید نسبت به نسل قبلی خود یعنی اسنپدراگون 8 نسل 2 پیشرفت های قابل توجهی را از نظر قدرت پردازش، قابلیت های گرافیکی و بهره وری انرژی ارائه دهد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع

بهبودهای عملکرد بزرگی که در بالا ذکر شد احتمالاً بیش از یک پیشرفت جزئی گره را ایجاب می کند. Snapdragon 8 Gen 3 یک تراشه 3 نانومتری است که انتظار می‌رود بر روی نود جدید سامسونگ یا TSMC و یا در نود پیشرفته سامسونگ و TSMC تولید شود.