مواد کاربردی برای سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری برای راه اندازی مرکز مهندسی جدید در هند

این شرکت گفت که انتظار می رود مرکز جدید در نزدیکی تاسیسات فعلی شرکت در بنگالورو واقع شود و احتمالاً بیش از 2 میلیارد دلار (تقریبا 16400 کرور روپیه) از سرمایه گذاری های برنامه ریزی شده و ایجاد 500 شغل جدید مهندسی پیشرفته را پشتیبانی می کند.

سرمایه گذاری Applied در میان انبوهی از اعلامیه های این هفته است، از جمله قرارداد جنرال الکتریک برای تولید مشترک موتورهای جت برای ارتش با شرکت دولتی هندوستان آئرونوتیکس با مسئولیت محدود و سرمایه گذاری 825 میلیون دلاری میکرون (تقریباً 6760 کرور روپیه) برای ساخت یک کارخانه جدید در هندوستان

Applied در حال حاضر در شش سایت در هند فعالیت می کند و از نزدیک با موسسه علوم هند، بنگلور، و موسسه فناوری هند در بمبئی، دو موسسه معتبر کشور، همکاری می کند.

میکرون گفت انتظار می رود ساخت تاسیسات جدید در گجرات در سال 2023 آغاز شود و فاز اول این پروژه در اواخر سال 2024 به بهره برداری خواهد رسید.

مودی همچنین با ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا ملاقات کرد و پس از آن، رئیس ارشد خودروساز گفت که این شرکت تلاش خواهد کرد “در اسرع وقت به صورت انسانی در هند حضور داشته باشد.”

تراشه‌ساز آمریکایی Micron نیز روز پنجشنبه اعلام کرد که تا 825 میلیون دلار (تقریباً 6760 کرور روپیه) در مونتاژ و مرکز آزمایشی جدید تراشه در گجرات، هند، اولین کارخانه‌اش در این کشور، سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

نخست وزیر هند، نارندرا مودی، روز چهارشنبه با گری دیکرسون، مدیرعامل این شرکت در واشنگتن دیدار کرد و از Applied برای تقویت صنعت تراشه در این کشور دعوت کرد.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

میکرون گفت که با حمایت دولت مرکزی هند و ایالت گجرات، کل سرمایه گذاری در این تسهیلات 2.75 میلیارد دلار (تقریبا 20500 کرور روپیه) خواهد بود. از این مجموع، 50 درصد از دولت مرکزی هند و 20 درصد از ایالت گجرات خواهد بود.

این شرکت روز پنجشنبه گفت که شرکت سازنده ابزار نیمه هادی آمریکایی Applied Materials 400 میلیون دلار (تقریباً 3300 کرور روپیه) طی چهار سال در یک مرکز مهندسی جدید در هند سرمایه گذاری خواهد کرد.