مودم‌های اسنپدراگون X75 و اسنپدراگون X72 5G با قابلیت پیشرفته پیش از MWC 2023 توسط کوالکام معرفی شدند

اسنپدراگون X75 و اسنپدراگون X72 روز چهارشنبه توسط کوالکام به عنوان جدیدترین راه حل های مودم به آنتن این شرکت معرفی شدند. ادعا می شود که جانشین مودم اسنپدراگون X70 که در گوشی های هوشمند پرچمدار سال گذشته وجود داشت، اولین مودم در جهان است که از اتصال پیشرفته 5G پشتیبانی می کند. مودم جدید مجهز به یک شتاب دهنده تانسور سخت افزاری اختصاصی است که عملکرد هوش مصنوعی بهتری نسبت به مدل قبلی خود ارائه می دهد. به گفته این شرکت، همچنین مزایایی از جمله تجمیع 10 حامل برای شبکه‌های mmWave 5G، کاهش هزینه‌ها، پیچیدگی برد و مصرف انرژی و داده‌های دوگانه 5G/4G روی دو سیم‌کارت به‌طور همزمان ارائه می‌کند.

کوالکام می‌گوید اسنپدراگون X75 اولین سیستم مودم-RF نسل بعدی 5G Advanced-ready است که نسخه 17 3GPP و نسخه 18 آماده است. این محصول یک معماری جدید و همچنین مجموعه نرم افزاری جدیدی را از سازنده تراشه به ارمغان می آورد. Snapdragon X75 به پردازنده Qualcomm 5G AI Processor Gen 2 با یک شتاب دهنده تانسور سخت افزاری اختصاصی در کنار Qualcomm 5G AI Suite Gen 2 مجهز شده است – ادعا می شود که عملکرد هوش مصنوعی 2.5 برابری نسبت به نسل قبلی بهبود یافته است.

در همین حال، کوالکام همچنین از سیستم مودم-RF 5G Snapdragon X72 خود که از سرعت آپلود و دانلود چند گیگابیتی پشتیبانی می کند، رونمایی کرد. این شرکت ادعا می کند که برای افزایش پذیرش برنامه های کاربردی پهن باند تلفن همراه بهینه شده است. با این حال، این شرکت هنوز اطلاعات بیشتری در مورد محصول، از جمله آمار دقیق عملکرد و در دسترس بودن در دستگاه های تجاری، فاش نکرده است.

کوالکام همچنین از ظرفیت‌های هوش مصنوعی مودم جدید 5G، از جمله بهبود دقت مکان و اتصال بهبود یافته در آسانسور، قطار مترو، فرودگاه، پارکینگ یا حتی در طول جلسات بازی‌های موبایلی، خبر می‌دهد. همچنین پشتیبانی از اتصال Qualcomm DSDA Gen 2 را فعال می کند، به این معنی که کاربران می توانند از داده های دوگانه 5G/4G به طور همزمان روی دو سیم کارت استفاده کنند. مودم Snapdragon X75 همچنین از Snapdragon Satellite پشتیبانی می کند، فناوری نسل بعدی این شرکت که در CES 2023 رونمایی شد.

کوالکام می‌گوید اسنپدراگون X75 همچنین به پلتفرم نسل 3 دسترسی بی‌سیم ثابت (FWA) جدید این شرکت کمک می‌کند، که ادعا می‌کند اولین پلتفرم FWA کاملاً یکپارچه با اتصال آماده 5G پیشرفته است. این بدان معناست که مشتریان به mmWave و 5G زیر 6 گیگاهرتز به همراه پشتیبانی نسل بعدی Wi-Fi 7 با اتصال حداکثر 10 گیگابیت در ثانیه دسترسی خواهند داشت. در حالی که جزئیات در دسترس بودن هنوز اعلام نشده است، کوالکام می گوید که پلت فرم FWA سرعت چند گیگابیتی و تأخیر “سیم مانند” را برای دستگاه های داخلی ارائه می دهد، در حالی که به اپراتورهای تلفن همراه اجازه می دهد تا از نظر اقتصادی سرعت اینترنت فیبر مانند را بیش از 5G به روستاها و حومه ها ارائه دهند. ، و جوامع شهری متراکم.

این شرکت انتظار دارد مودم جدید اسنپدراگون X75 تا نیمه دوم سال جاری راه خود را به دستگاه‌های تجاری از جمله گوشی‌های هوشمند، دستگاه‌های پهن باند موبایل، محصولات خودرو، رایانه‌ها و خدمات ارتباطی ماهواره‌ای باز کند. دورگا ملادی، معاون ارشد و مدیر کل مودم‌ها و زیرساخت‌های سلولی کوالکام، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «5G Advanced اتصال را به سطح کاملاً جدیدی می‌برد و واقعیت جدید لبه هوشمند متصل را تقویت می‌کند».

نسل بعدی مودم آماده 5G این شرکت، اولین مودمی خواهد بود که تجمیع 10 حامل را برای mmWave 5G ارائه می‌کند، در حالی که کاربران در شبکه‌های 5G زیر 6 هرتز می‌توانند از انباشتگی حامل 5 برابری و تقسیم فرکانس دوطرفه (FDD) استفاده کنند. کوالکام می گوید. اسنپدراگون X75 همچنین به سازندگان دستگاه اجازه می‌دهد تا هزینه‌ها، اندازه سخت‌افزار، پیچیدگی برد و مصرف انرژی را کاهش دهند، این به لطف یک فرستنده گیرنده همگرا برای شبکه‌های mmWave و زیر 6 گیگاهرتز 5G و آنتن QTM565 mmWave است.

snapdragon x75 5g qualcomm inline Snapdragon X75


OnePlus 11 5G در رویداد راه اندازی Cloud 11 این شرکت راه اندازی شد که همچنین شاهد معرفی چندین دستگاه دیگر بود. ما در مورد این گوشی جدید و تمام سخت افزار جدید OnePlus در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع