موسس می گوید هواوی بیش از 13000 قطعه تحت تحریم های تجاری ایالات متحده را جایگزین کرده است.

دانشگاه گفت که رن این اظهارات را در گفتگو با کارشناسان فناوری چین در 24 فوریه بیان کرد. این دانشگاه روز جمعه رونوشت را در وب سایت خود منتشر کرد. یکی از نمایندگان هوآوی مستقر در ایالات متحده بلافاصله به درخواست اظهارنظر در روز جمعه پاسخ نداد.

این کنترل‌ها هم عرضه تراشه‌های هواوی را از شرکت‌های آمریکایی و هم دسترسی این شرکت به ابزارهای فناوری ایالات متحده برای طراحی تراشه‌های خود و ساخت آنها توسط شرکا را قطع می‌کند. دولت بایدن سال گذشته نیز فروش تجهیزات جدید هواوی در آمریکا را ممنوع کرد.

بر اساس متن سخنرانی که روز جمعه توسط یک دانشگاه چینی منتشر شد، بنیانگذار هواوی گفت که این شرکت بیش از 13000 قطعه را در محصولات خود که تحت تحریم های تجاری ایالات متحده قرار گرفته بودند، جایگزین کرده است.

رن گفت هواوی در سال 2022 23.8 میلیارد دلار (تقریباً 196425 کرور) در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرده است و “با بهبود سودآوری ما، به افزایش هزینه های تحقیق و توسعه ادامه خواهیم داد.”

این اظهارات که رویترز به طور مستقل نتوانست آنها را تأیید کند، دریچه ای به تلاش های هواوی برای عقب نشینی از محدودیت های تجاری ایالات متحده ارائه کرد. از سال 2019، هواوی، تامین‌کننده اصلی تجهیزات مورد استفاده در شبکه‌های مخابراتی 5G، هدف دورهای متوالی کنترل‌های صادراتی ایالات متحده بوده است.

این گزارش‌ها پس از آن منتشر شد که تحلیلگران گفتند هواوی تجهیزات مخابراتی 5G را در یک کنفرانس صنعتی در بارسلون به نمایش گذاشت که در آن همه تراشه‌های روی برد مدارهای آن منشأ خود را پنهان کرده بودند.

بر اساس رونوشت ارسال شده توسط دانشگاه شانگهای جیائو تونگ، رن ژنگفی، بنیانگذار هواوی، گفت که هواوی طی سه سال گذشته ۱۳۰۰۰ قطعه را با جایگزین های داخلی چینی جایگزین کرده و ۴۰۰۰ برد مدار را برای محصولات خود طراحی مجدد کرده است. او گفت که تولید بردهای مدار “تثبیت” شده است.

© تامسون رویترز 2023


از گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای قابل چرخش یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR جمع‌وجور و گوشی‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیده‌ایم، پادکست Gadgets 360، مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع