موضوعات “دوستانه” متا با اینترنت غیر دوستانه برخورد می کند

با این وجود، توانایی متا برای فاصله گرفتن از این جنجال بلافاصله به چالش کشیده شد.

با این حال، محققان متخصص در رسانه های آنلاین گفتند که شیطان در جزئیات نحوه برخورد متا با این تعاملات است.

متا در پاسخ به این سوال که رویترز توضیح دهد چرا رویکرد متفاوتی برای اطلاعات نادرست در Threads اتخاذ می کند، از پاسخ دادن خودداری کرد.

الکس استاموس، مدیر رصدخانه اینترنت استانفورد و رئیس سابق امنیت در متا، در Threads پست کرد که این شرکت در اجرای انواع کلیدی اعمال نظارت بر محتوا بدون دسترسی به داده‌های پشتیبان درباره کاربرانی که محتوای ممنوعه را پست می‌کنند با چالش‌های بیشتری روبرو خواهد شد.

با این حال، متا با اتصال Threads به سایر سرویس‌های رسانه‌های اجتماعی مانند Mastodon، و جذابیت میکروبلاگینگ برای علاقه‌مندان به اخبار، سیاستمداران و دیگر طرفداران مبارزات بلاغی، چالش‌های جدیدی را با Threads ایجاد می‌کند و به دنبال ترسیم مسیر جدیدی از طریق آنها است. .

هنگامی که Meta Threads را به به اصطلاح fediverse پیوند می دهد، چالش های بیشتری در تعدیل محتوا وجود دارد، جایی که کاربران سرورهایی که توسط سایر نهادهای غیر متا اداره می شوند می توانند با کاربران Threads ارتباط برقرار کنند. Pai از Meta گفت قوانین اینستاگرام به همین ترتیب برای آن کاربران اعمال می شود.

او در پست‌های خود گفت که انتظار دارد Threads دید سرورهای متقابل با تعداد زیادی حساب‌های توهین‌آمیز را محدود کند و مجازات‌های سخت‌تری را برای کسانی که مطالب غیرقانونی مانند پورنوگرافی کودکان را پست می‌کنند اعمال کند.

© تامسون رویترز 2023


از Nothing Phone 2 گرفته تا Motorola Razr 40 Ultra، انتظار می رود چندین گوشی هوشمند جدید در ماه جولای معرفی شوند. ما درباره همه هیجان‌انگیزترین گوشی‌های هوشمند که در این ماه عرضه می‌شوند و بیشتر در آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

چند ساعت پس از راه‌اندازی، حساب‌های Threads که رویترز مشاهده کرد، پست‌هایی درباره ایلومیناتی و «شیطان‌پرستان میلیاردر» منتشر کردند، در حالی که سایر کاربران یکدیگر را با نازی‌ها مقایسه کردند و بر سر همه چیز از هویت جنسیتی گرفته تا خشونت در کرانه باختری با هم مبارزه کردند.

زاکربرگ، مدیرعامل متا، روز چهارشنبه، اندکی پس از راه‌اندازی این سرویس، گفت: «ما قطعاً روی مهربانی تمرکز می‌کنیم و این مکان را به مکانی دوستانه تبدیل می‌کنیم.

با این حال، خود تعاملات چالش هایی را ایجاد می کنند.

به FEDIVERSE

مارک زاکربرگ برنامه کپی‌برداری توییتر متا، Threads را به عنوان پناهگاهی «دوستانه» برای گفتمان عمومی آنلاین معرفی کرده است، و آن را با توئیتر متخاصم‌تر که متعلق به میلیاردر ایلان ماسک است، متمایز می‌کند.

پی اضافه کرد که پست‌هایی در فیس‌بوک یا اینستاگرام که توسط شرکای راستی‌آزمایی به‌عنوان نادرست رتبه‌بندی شده‌اند – که شامل واحدی در رویترز می‌شود – اگر در Threads نیز پست شوند، برچسب‌های خود را خواهند داشت.

حفظ آن دیدگاه آرمانی برای Threads – که بیش از 70 میلیون کاربر را در دو روز اول خود جذب کرد – داستان دیگری است.

شخصیت‌های محافظه‌کار، از جمله پسر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، پس از انتشار برچسب‌هایی که به دنبال‌کنندگان احتمالی هشدار می‌داد که اطلاعات نادرست را منتشر کرده‌اند، از سانسور شکایت کردند. یکی دیگر از سخنگویان متا گفت که این برچسب ها یک اشتباه هستند.

کریستین پی، سخنگوی کریستین پی در روز پنجشنبه در بیانیه ای ایمیلی گفت که برای شروع، این شرکت برنامه بررسی واقعیت موجود خود را به Threads گسترش نخواهد داد. این یک ویژگی متمایز از نحوه مدیریت اطلاعات نادرست متا در سایر برنامه های خود را از بین می برد.

او گفت: «اگر یک حساب یا سرور، یا اگر حساب‌های زیادی از یک سرور خاص پیدا کنیم، قوانین ما را نقض می‌کند، دسترسی آنها به Threads مسدود می‌شود، به این معنی که محتوای سرور دیگر در Threads ظاهر نمی‌شود و بالعکس.

“اگر در حین نمایه سازی محتوا (از سایر سرورها) با چنین مطالبی مواجه شوید، آیا مسئولیتی فراتر از مسدود کردن آن از Threads دارید؟

مالک فیس بوک و اینستاگرام همچنین به طور فعال از یک رویکرد الگوریتمی برای ارائه محتوا استفاده می کند، که به آن کنترل بیشتری بر نوع کرایه می دهد که به خوبی انجام می شود و سعی می کند بیشتر به سمت سرگرمی و دور از اخبار حرکت کند.

مطمئناً متا پلتفرم ها در مدیریت انبوهی از اینترنت که خشمگین می شوند و منتشر می کنند مبتدی نیست. این شرکت اعلام کرد که کاربران اپلیکیشن جدید Threads را با همان قوانینی که در سرویس شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدئو، اینستاگرام، رعایت می کند، نگه می دارد.

سولومون مسینگ از مرکز رسانه‌های اجتماعی و سیاست در دانشگاه نیویورک می‌گوید: «زمانی که شروع به فکر کردن درباره چیزهای غیرقانونی می‌کنید، عوارض واقعاً عجیبی وجود دارد. او به نمونه هایی مانند استثمار کودکان، تصاویر جنسی غیرموافقانه و فروش اسلحه اشاره کرد.

در پادکست نیویورک تایمز در روز پنجشنبه، آدام موسری، رئیس اینستاگرام، اذعان کرد که Threads بیشتر از سایر خدمات متا “حامی گفتمان عمومی” است و بنابراین تمایل بیشتری به جذب جمعیتی متمرکز بر اخبار دارد، اما گفت که این شرکت قصد دارد روی موضوعات سبک تر مانند ورزش، موسیقی، مد و طراحی تمرکز کنید.

استاموس می‌گوید: «در فدراسیون، ابرداده‌ای که پلتفرم‌های بزرگ برای پیوند دادن حساب‌ها به یک بازیگر واحد یا تشخیص رفتار توهین‌آمیز در مقیاس استفاده می‌کنند، در دسترس نیست.» این امر توقف ارسال‌کنندگان هرزنامه، مزارع ترول‌ها و سوء استفاده‌کنندگان اقتصادی را بسیار سخت‌تر می‌کند.»