مونتاژ آیفون 14 توسط Pegatron در هند آغاز می شود زیرا اپل دومین تامین کننده خود را از چین اضافه می کند.


بلومبرگ نیوز روز جمعه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که شرکت سازنده قراردادی تایوانی اپل، Pegatron Corp، مونتاژ آیفون 14 جدید را در هند آغاز کرده است. این گزارش در حالی منتشر می‌شود که کنترل‌های بی‌امان و قفل‌های نقطه‌ای در سراسر چین، جایی که اکثر آیفون‌های اپل در آن تولید می‌شوند، مانع رشد اقتصادی شده و خسارت‌های روانی و مالی زیادی را بر ساکنان و شرکت‌ها وارد کرده است.

در همین حال، Foxconn که به طور رسمی به عنوان Hon Hai Precision Industry شناخته می شود، تولید مدل آیفون 14 اپل را در ماه سپتامبر در هند آغاز کرد و Pegatron را به دومین تولید کننده این مدل در هند تبدیل کرد.

بلومبرگ گفت، همه بزرگترین تامین کنندگان تایوانی اپل، فاکسکان، پگاترون و ویسترون، مونتاژ آیفون در هند را افزایش داده اند که این امر با برنامه مشوق های مالی نخست وزیر نارندرا مودی تقویت شده است.

هند و سایر کشورها مانند مکزیک و ویتنام در بحبوحه قرنطینه‌های مرتبط با کووید در چین و تنش‌ها بین واشنگتن و پکن، به طور فزاینده‌ای به تولیدکنندگان قراردادی که به برندهای آمریکایی عرضه می‌کنند، اهمیت می‌دهند.

چین روز چهارشنبه دستور داد تا یک پارک صنعتی در شهر ژنگژو که یک کارخانه آیفون متعلق به فاکسکان را در خود جای داده است، به مدت هفت روز قرنطینه شود.

اوایل این هفته، شرکت تحقیقات بازار TrendForce اعلام کرد که به دلیل مشکلات کارخانه ژنگژو، پیش‌بینی فروش آیفون‌های خود در سه ماهه چهارم را 2 تا 3 میلیون دستگاه از 80 میلیون دستگاه کاهش داده است. نرخ بهره برداری از ظرفیت کارخانه اکنون حدود 70 درصد بود.

پگاترون از اظهار نظر خودداری کرد، در حالی که سخنگوی اپل بلافاصله به پرسش رویترز پاسخ نداد.

© تامسون رویترز 2022


اپل این هفته آی‌پد پرو (2022) و آی‌پد (2022) را در کنار تلویزیون اپل جدید عرضه کرد. ما آخرین محصولات این شرکت را به همراه بررسی آیفون 14 پرو در Orbital، پادکست Gadgets 360 مورد بحث قرار می دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع