مک بوک اپل با نمایشگر تاشو ممکن است در سال 2026 عرضه شود: گزارش

طبق گزارش BusinessKorea، اپل می تواند تا سال 2026 یک لپ تاپ تاشو عرضه کند. این گزارش به نقل از منابع صنعتی ادعا می کند که اپل در حال مذاکره با تامین کنندگانی مانند سامسونگ و ال جی برای رونمایی از مدل های جدید مک بوک تاشو است. اولین مدل مک بوک با نمایشگر تاشو ممکن است در سال 2025 رونمایی شود و در اواخر سال 2026 به فروش برسد.

همچنین انتظار می‌رود اپل یک گوشی هوشمند تاشو را در حدود سال 2025 معرفی کند. در ماه مارس سال جاری، این شرکت حق اختراع فناوری جدیدی را به ثبت رساند که از مدل‌های آیفون و آی‌پد با صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر در برابر آسیب‌دیدگی حتی در صورت سقوط از ارتفاع محافظت می‌کند. با استفاده از این جدیدترین فناوری، دستگاه‌ها می‌توانند هنگام سقوط را تشخیص دهند و بلافاصله در مسیر زمین تا شوند تا آسیب را کاهش دهند.


اپل اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را با نام Apple Vision Pro در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود به همراه مدل های جدید مک و به روز رسانی های نرم افزاری آتی رونمایی کرد. ما درباره همه مهم‌ترین اعلامیه‌های این شرکت در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

ایسوس و لنوو در حال حاضر پیشتاز بازار لپ‌تاپ‌های دارای صفحه نمایش تاشو هستند. با این حال، اپل هنوز برنامه ای برای رونمایی از مک بوک تاشو فاش نکرده است. بنابراین، این اطلاعات را باید با کمی نمک در نظر گرفت.

طبق گزارش ها، اپل در حال آماده شدن برای رونمایی از یک مک بوک تاشو در حدود دو تا سه سال آینده است. نمایشگرهای لپ‌تاپ آینده را می‌توان از بخش‌های نمایشگر سامسونگ و ال‌جی تهیه کرد. گزارشی ادعا می کند که جدول زمانی مبهم برای عرضه و فروش اولین لپ تاپ تاشو اپل در سال 2026 وجود دارد. شرکت هایی مانند ایسوس و لنوو در حال حاضر لپ تاپ هایی با نمایشگر تاشو ارائه می دهند. در همین حال، انتظار می‌رود اپل گوشی هوشمند تاشو خود را در حدود سال 2025 عرضه کند. گفته می‌شود که غول فناوری کوپرتینویی نیز در حال مذاکره برای عرضه یک آی‌پد تاشو در سال آینده است که سبد محصولات این شرکت را گسترش می‌دهد.

انتظار می‌رود ورود اپل به بازار لپ‌تاپ‌های صفحه‌نمایش تاشو صنعت نمایشگرهای کند را احیا کند. طبق این گزارش، شرکت‌های کره‌ای در راستای باز شدن بازار پنل‌های تاشو برای دستگاه‌های فناوری اطلاعات، برنامه‌های توسعه و تولید پنل‌های OLED تاشو برای لپ‌تاپ‌ها را هماهنگ می‌کنند. طبق گزارش ها، سامسونگ دیسپلی سرمایه گذاری قابل توجهی به مبلغ 4.1 تریلیون وون (تقریباً 25539 کرور روپیه) در تولید پنل های نمایشگر OLED نسل 8.6 از سال 2025 و 2026 اعلام کرده است. از سوی دیگر، LG Display در حال سرمایه گذاری در تولید متوسط ​​​​است. نمایشگرهای OLED با اندازه، از جمله آنهایی که برای تبلت ها و رایانه های شخصی در نظر گرفته شده اند.