نتفلیکس برای شروع محدودیت در اشتراک گذاری حساب و رمز عبور در هند

نتفلیکس اعلام کرده است که از 20 جولای به بعد محدودیت هایی را برای اشتراک گذاری حساب و رمز عبور به پایگاه کاربران خود در هند اعمال می کند. این سرویس استریم که مدت‌ها اشتراک گذاری حساب و رمز عبور را به عنوان ضرر در درآمد احتمالی می‌دانست، در اوایل سال 2023 اقدامات مشابهی را در بازار خانگی خود در ایالات متحده انجام داد، قبل از اینکه محدودیت‌ها را در ماه می به بیش از 100 کشور گسترش دهد. کاربرانی در هند که از حساب‌های Netflix در خانواده‌های مختلف استفاده می‌کنند، در ابتدا ایمیلی دریافت می‌کنند که جزئیات مراحلی که باید در رابطه با استفاده از حساب انجام شود را شرح می‌دهد.

اشتراک گذاری رمز عبور نتفلیکس در هند

اعلام محدودیت‌های جدید از طریق نتفلیکس در اوایل روز پنج‌شنبه ۲۰ ژوئیه، به‌ویژه مربوط به فعالیت‌های این سرویس در هند است. طبق به‌روزرسانی، نتفلیکس در ابتدا برای کاربرانی که از یک حساب نتفلیکس خارج از یک خانواده استفاده می‌کنند ایمیل‌هایی ارسال می‌کند و به این نکته اشاره می‌کند که یک حساب تنها برای استفاده در یک خانواده قرار دارد. از کاربران خارج از خانواده عضو اصلی خواسته می شود تا نمایه خود را به یک حساب کاربری جدید و اشتراک منتقل کنند.

در هند، دست نسبتاً آزاد نتفلیکس به کاربران این امکان را می دهد که از یک حساب نتفلیکس در میان چندین خانواده و کاربران استفاده کنند. این می تواند به تقسیم بالقوه هزینه اشتراک در گروهی که ممکن است در همان خانواده نباشد، مانند گروهی از دوستان یا اقوام کمک کند. این محدودیت‌های جدید استفاده از آن کاربران را برای شروع بسیار پیچیده‌تر می‌کند و در نهایت می‌تواند به مراحل ساده‌تری نیز منجر شود.

همانطور که در پست ما در مورد چگونگی امیدواری Netflix برای اعمال محدودیت های خود در اشتراک گذاری حساب و رمز عبور توضیح داده شد، این سرویس استفاده از حساب Netflix را برای کاربران خارج از خانواده اصلی به طور فزاینده ای پیچیده می کند. این شامل نیاز به وارد کردن کدهای تأیید برای دسترسی حداکثر تا هفت روز یا اتصال به شبکه Wi-Fi در مکان اصلی آنها حداقل هر 31 روز یک بار است.

در حالی که از کاربران هند خواسته می‌شود پروفایل‌های موجود را به طور کامل به عضویت‌های پولی جدید منتقل کنند، نتفلیکس اشتراک‌گذاری پولی را در ماه مه در مناطق مختلف نیز راه‌اندازی کرد، اگرچه هیچ خبری وجود ندارد که آیا گزینه‌های جدیدی مربوط به اشتراک‌گذاری پولی برای کاربران هند در دسترس خواهد بود یا خیر.

البته می‌توان از نتفلیکس در هنگام مسافرت استفاده کرد و به نظر می‌رسد این شرکت ابزاری برای ایجاد دردسر برای کاربران خانگی اصلی که ممکن است بخواهند از حساب‌های نتفلیکس خود خارج از خانه استفاده کنند، دارد. این شرکت بیان می‌کند که دستگاه‌های موجود در یک خانواده را با ردیابی آدرس‌های IP، شناسه‌های دستگاه و فعالیت حساب از دستگاه‌هایی که به حساب نتفلیکس وارد شده‌اند، تأیید می‌کند.

برنامه های اشتراک نتفلیکس در هند از روپیه شروع می شود. 149 در ماه برای طرح تلفن همراه که فقط روی دستگاه های قابل حمل کار می کند، تا سقف Rs. 649 در ماه برای طرح Premium که دسترسی به محتوای Ultra-HD را در حداکثر چهار دستگاه در یک زمان در تلفن همراه، تلویزیون، رایانه و دستگاه‌های پخش ارائه می‌دهد. در اینجا شایان ذکر است که حساب‌ها در هر طرحی می‌توانند نمایه‌های کاربری متعددی داشته باشند و محدودیت‌ها فقط روی تعداد دستگاه‌هایی است که به طور همزمان نتفلیکس را تماشا می‌کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

چگونه نتفلیکس اشتراک گذاری حساب و رمز عبور را محدود می کند؟