نتفلیکس پشتیبانی صوتی فضایی را به بیش از 700 عنوان برای مشترکین ممتاز افزایش می دهد


سرویس پخش اعلام کرده است که Netflix Spatial Audio به بیش از 700 عنوان در حال گسترش است. این شرکت ژوئیه گذشته پشتیبانی از صدای مکانی را در دستگاه های منتخب، برای چند فیلم و نمایش تلویزیونی از لیست اصلی خود معرفی کرد. این ویژگی به طور خودکار در عناوین پشتیبانی شده فعال می شود و این عناوین با یک نماد مشخص نشان داده می شوند. صدای فضایی محدود به مشترکین طرح Premium Netflix. غول استریم همچنین برای مشترکینی که در طرح Premium ثبت نام کرده اند، از دستگاه های دانلود بیشتری پشتیبانی کرده است.

غول استریم روز چهارشنبه اعلام کرد که قابلیت صوتی فضایی خود را به بیش از 700 عنوان برای مشترکین Premium گسترش داده است. علاوه بر این، پشتیبانی از دستگاه های دانلود بیشتر را از چهار به شش برای اعضای ممتاز افزایش داده است.

ویژگی صوتی فضایی نتفلیکس در دستگاه های اپل و ایرپادها با استفاده از ویژگی صوتی فضایی خود اپل و همچنین بلندگوهای صدای فراگیر 5.1 کاناله و نوارهای صوتی که با Dolby Atmos سازگار هستند، پشتیبانی می شود.

کاربران می‌توانند با جستجوی آیکون‌هایی که برچسب‌های صدای فراگیر 5.1 یا Atmos را در کنار توضیحات عنوان نشان می‌دهند، فهرستی از عناوین سازگار با صدای مکانی را جستجو کنند. نتفلیکس همچنین به اشتراک گذاشت که صدای فضایی به طور خودکار برای نمایش تلویزیونی یا فیلم سازگار با استفاده از صدای استریو فعال می شود. در همین حال، عناوین پشتیبانی نشده از صدای استریو استاندارد استفاده خواهند کرد.

این شرکت همچنین دستگاه های سازگاری را که از جلوه های صوتی فضایی پشتیبانی می کنند فهرست کرده است. این شامل آیفون 7 به بعد با استفاده از iOS 15.1 یا بالاتر، آیپدهای دارای iPadOS 15.1 یا بالاتر و Apple TV 4K به بعد با tvOS 15 یا بیشتر است. صدای فضایی بدون استفاده از بلندگوهای صدای فراگیر یا تجهیزات سینمای خانگی، صدای استریو را بهبود می بخشد

طرح Premium نتفلیکس با قیمت روپیه است. 649 در ماه در هند. این امکان را به 4 دستگاه پشتیبانی شده می‌دهد تا همزمان با تماشای نامحدود فیلم‌ها، نمایش‌های تلویزیونی و بازی‌های موبایل بدون آگهی، محتوا را در حالت اولترا اچ‌دی، دانلود در 6 دستگاه پشتیبانی‌شده در یک زمان، و پشتیبانی از صدای فضایی در عناوین منتخب، تماشا کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، Gadgets 360 را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای آخرین ویدیوها در مورد ابزارها و فناوری، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

گزارش: سامسونگ با گوگل، کوالکام، مایکروسافت و متا در ساخت هدست جدید XR همکاری می کند

ویدیوی برگزیده روز

چگونه اپلیکیشن ها کامیون داران و ارسال کنندگان را فعال می کنند

منبع