نمایشگرهای آیفون 15 پرو با حاشیه‌های نازک‌تر، لبه‌های منحنی عرضه می‌شوند


با توجه به اینکه هنوز چند ماه تا عرضه مدل های بعدی آیفون اپل باقی مانده است، شایعات در حال افزایش است. درزهای قبلی در مورد مدل های آیفون 15 پرو حکایت از دکمه های صدا و پاور حالت جامد و استفاده از تیتانیوم (به جای فولاد ضد زنگ) برای فریم ها داشت. اکنون، شایعه‌ای جدید به تغییرات بیشتر در طراحی نمایشگر اشاره می‌کند که حاکی از آن است که این نمایشگر دارای حاشیه‌های نازک‌تر و لبه‌های خمیده‌تر خواهد بود، اما به‌گونه‌ای طراحی شده است که شبیه به مدل‌های قبلی اپل واچ است.

یک سری از توییت ها توسط تیتر @AppleShrimpPro، جزئیات مربوط به نمایشگرهای سری آیفون 15 آینده را پیشنهاد می کند. مشاور ادعا می کند که مدل های اپل آیفون 15 پرو دارای نمایشگرهایی با حاشیه های باریک تر و لبه های خمیده هستند. با این حال، لبه های منحنی فقط برای شیشه پوشش اعمال می شود، زیرا گفته می شود نمایشگرهای زیر آنها صاف هستند. به احتمال زیاد، مانند مدل‌های Apple Watch Series 7 و Series 8 که در آن شیشه‌های نمایشگر به‌طور یکپارچه با قاب جانبی گرد (یا قاب) ترکیب می‌شوند، اثر یک صفحه نمایش لبه خمیده را خواهد داشت. همچنین گفته می‌شود که مدل‌های آیفون 15 با صفحه‌نمایش تخت و شیشه‌های لبه خمیده عرضه می‌شوند.

منبع اطلاعات همچنین بیان می‌کند که مدل‌های جدید دارای اندازه‌های نمایشگری مشابه با مدل‌های موجود آیفون 14 و آیفون 14 پرو هستند. علاوه بر این، مدل‌های استاندارد آیفون 15 نیز دارای بریدگی‌های Dynamic Island هستند که انحصاری مدل‌های «Pro» عرضه‌شده در سال گذشته است. همه مدل‌ها می‌توانند مانند مدل‌های خروجی، از محافظ سرامیکی نیز برخوردار شوند. منبع اشاره می کند که هیچ ارتقای مورد انتظاری به Dynamic Island با مدل های آیفون 15 وجود ندارد.

طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده، گفته می‌شود که مدل‌های آیفون 15 پرو اپل امسال بیشترین تعداد ارتقا را دریافت خواهند کرد. در حالی که مینگ چی کو، تحلیلگر TF Securities قبلاً در یادداشتی توضیح داده بود که مدل‌های آینده آیفون 15 پرو دارای یک قاب جدید و دکمه‌های حالت جامد (با دو موتور Taptic اضافی) خواهند بود، او اخیراً بر همین موضوع تأکید کرد و جزئیات بیشتری را بیان کرد. که قطعات از Cirrus Logic می آیند. او همچنین توضیح داد که اگر کاربران با دکمه‌های حالت جامد جدید سازگار شوند، اپل می‌تواند آن‌ها را در مدل‌های پیشرفته‌تر اضافه کند. گفته می‌شود که موتورهای Taptic اضافی، احساس فشار دادن یک دکمه را بدون حرکت دادن دکمه شبیه‌سازی می‌کنند، درست مانند کاری که اپل با ترک‌پد خود در لپ‌تاپ‌های اخیر MacBook Air و MacBook Pro انجام داده است.

گفته می‌شود که اپل با تمام به‌روزرسانی‌های مورد انتظار، قیمت مدل‌های آیفون 15 پرو خود را در سال 2024 افزایش خواهد داد. طبق گزارش اخیر، مدل پایه آیفون 15 پرو از بیش از هزار دلار شروع می‌شود. این منبع توضیح داد که دلیل انجام این کار افزایش شکاف بین مدل‌های استاندارد و مدل‌های Pro است، زیرا انتظار می‌رود مدل‌های استاندارد ویژگی‌های درجه Pro مانند Dynamic Island و دوربین‌های با وضوح بالاتر را به دست آورند. انتظار می‌رود خط تولید آیفون جدید اپل، طبق سنت، در سپتامبر امسال معرفی شود.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع