نکاتی برای آماده سازی مدیران فنی برای عصر آینده هوش مصنوعی

با این وجود، Forrester مدیران فناوری را تشویق می‌کند تا در شش تا نه ماه آینده با هوش مصنوعی مولد آزمایش کنند.

او گفت: “هوش مصنوعی مولد یک مدل زبان بزرگ است که می تواند با شما گفتگو کند.” این شروع یک رابط کاربری جدید بر اساس صدا و ظاهر است که با طراحی بیشتر شبیه انسان است.

موارد استفاده با تنوع گسترده

Rowan Curran، تحلیلگر Forrester و یکی از نویسندگان این گزارش، اظهار داشت: “این پیش پا افتاده به نظر می رسد، اما بزرگترین تصور اشتباهی که من بارها و بارها با آن مواجه می شوم این است که هوش مصنوعی مولد و ChatGPT یکسان نیستند.”

او به TechNewsWorld گفت: «وقتی مدیران به این چیزها نگاه می کنند، مهم است که به آنها به عنوان یک فناوری گسترده نگاه کنیم که به تازگی تخیل ما را از طریق رابط چت بات جذب کرده است.

فورستر اذعان می کند که مشکلات هوش مصنوعی مولد را آزار داده است. تولیدکننده‌های متن می‌توانند مزخرفات منسجمی را تولید کنند و همچنین سوگیری‌های مضر را در داده‌های خود بازآفرینی کنند. سوالات مربوط به کپی رایت و مالکیت معنوی نیز بی پاسخ است.

او به TechNewsWorld گفت: «از آنجایی که ما به عنوان انسان با هم ارتباط برقرار می کنیم و حتی با کلمات فکر می کنیم، LLM ها اکنون به نظر می رسند که گویی قادر به انجام هر کاری هستند.

تبلیغات

برای تعاملات 2023 کنفرانس مشتری 5-7 ژوئن، شهر نیویورک ثبت نام کنید

بر اساس گزارشی که روز سه شنبه توسط Forrester Research منتشر شد، مدیران فنی که به دنبال کسب بیشترین ارزش برای سازمان های خود از هوش مصنوعی مولد هستند، باید اصول اولیه این فناوری را درک کنند.

راب اندرل، رئیس و تحلیلگر اصلی گروه Enderle، یک شرکت خدمات مشاوره ای در Bend، Ore، اظهار داشت که اشتباه گرفتن هوش مصنوعی مولد با هوش عمومی مصنوعی – نوعی هوش مصنوعی که می تواند هر کار فکری را انجام دهد که یک انسان می تواند انجام دهد – تصور اشتباه دیگری است.

او به TechNewsWorld گفت: “همیشه این خطر وجود دارد که تلاش کنیم یک فناوری جدید را برای حل مشکلاتی که هنوز آماده حل آنها نیست، بیش از حد تطبیق دهیم.”

به دنبال ورودی فروشنده ژنرال هوش مصنوعی باشید

او همچنین توصیه کرد که مدیران فنی نگاهی گسترده به چشم انداز فروشنده داشته باشند. او گفت: “این بسیار بزرگتر از برخی از بازیکنانی است که در چند ماه گذشته همه توجه را به خود جلب کرده اند.”منبع

او ادامه داد: «و نه هر نوع وضوح، بلکه وضوحی که متمایز، سریع، شخصی‌شده و آگاه به زمینه باشد». “در پایان روز، این همان چیزی است که مردم واقعاً از فناوری می خواهند و به آن نیاز دارند – برای اینکه ابزارهای آنها بتوانند درخواست ها، سؤالات و مشکلات آنها را به سرعت حل کنند.”

او به TechNewsWorld گفت: «سال‌هاست که ابزارهای توسعه بدون کد و کم‌کد در دسترس بوده‌اند، اما هنوز باید بسیار فنی باشید تا آنها را به کار بیاندازید.

تبلیغات

فارستر NICE را به عنوان یک رهبر در CCaaS معرفی می کند

کوران توصیه می‌کند: «برای سازمان‌ها واقعاً مهم است که آزمایش در این فضا را شروع کنند و با شرکای فروشنده خود درگیر شوند تا بفهمند چه کاری انجام می‌دهند. “بیشتر فروشندگان چیزی در نقشه راه خود در مورد نحوه ارائه قابلیت هوش مصنوعی مولد دارند.”

برای درک درستی از اینکه هوش مصنوعی مولد چیست، مدیران فنی باید برخی از تصورات غلط در مورد این فناوری را رد کنند.

با این حال، تبلیغات تبلیغاتی باعث ایجاد اطلاعات بد و سوء تفاهم می شود. مدیران فنی باید برخی از اصول اولیه را بدانند، مانند اینکه هوش مصنوعی مولد چیست، چگونه می توان از آن استفاده کرد، آینده هوش مصنوعی مولد چیست و در کوتاه مدت با آن چه کاری انجام دهند.

او به TechNewsWorld گفت: “AGI هنوز سال ها از آینده ما فاصله دارد.”

استفاده از “چت” در هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT همچنین می تواند مدیرانی را که nimrods هستند با هوش مصنوعی اشتباه بگیرد. Mark N. Vena، رئیس و تحلیلگر اصلی SmartTech Research در سن خوزه، کالیفرنیا، مشاهده کرد: «آنها هوش مصنوعی مولد را با چت ربات‌های ساده که معمولاً برای خدمات مشتری در وب‌سایت‌ها استفاده می‌شوند، اشتباه می‌گیرند».

دانیل کاسترو، مدیر مرکز نوآوری داده، یک اندیشکده بین‌المللی که تلاقی داده‌ها، فناوری و سیاست‌های عمومی را مطالعه می‌کند، افزود: «مردم فکر می‌کنند چون هوشمند به نظر می‌رسد، هوشمند است».