هیئت نظارت متا بازنگری سیاست اعتدال برای کلمه عربی «شهید» را اعلام کرد.

هیئت مدیره گفت که متا از هیئت مدیره مشاوره خواسته است که آیا باید به حذف پست هایی که از کلمه “شهید” برای اشاره به افرادی که به عنوان خطرناک معرفی شده اند یا از رویکرد متفاوتی استفاده می کنند، ادامه دهد.

هیئت نظارت در اواخر سال 2020 برای بررسی تصمیمات فیس بوک و اینستاگرام در مورد حذف یا حفظ محتوای خاص و تصمیم گیری در مورد حمایت یا لغو اقدامات شرکت رسانه های اجتماعی ایجاد شد.

هیئت نظارت متا پلتفرم‌ها روز پنجشنبه گفت که تعدیل کلمه عربی «شهید» را که در انگلیسی به معنای «شهید» است، بررسی می‌کند، زیرا حذف محتوای بیشتر از هر کلمه یا عبارت دیگری در پلتفرم‌هایش بیشتر است.

© تامسون رویترز 2023

این هیئت همچنین روز پنجشنبه گفت که به پرونده ای مربوط به پستی که خواستار “محاصره” کنگره برزیل پس از انتخاب رئیس جمهور لولا داسیلوا شده بود، رسیدگی خواهد کرد.


OnePlus 11 5G در رویداد راه اندازی Cloud 11 این شرکت راه اندازی شد که همچنین شاهد معرفی چندین دستگاه دیگر بود. ما در مورد این گوشی جدید و تمام سخت افزار جدید OnePlus در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع هیئت متذکر شد که تعدیل کلمه ممکن است منجر به اعمال بیش از حد، به ویژه در کشورهای عرب زبان شود، و می تواند بر گزارش های خبری در آن مناطق تأثیر بگذارد و از نظرات عمومی برای کمک به مذاکرات خود خواست.

توماس هیوز، مدیر مدیریت هیئت نظارت، گفت: «این یک مسئله تعدیل پیچیده است که بر نحوه بیان میلیون‌ها نفر به صورت آنلاین و اینکه آیا جوامع مسلمان و عرب‌زبان در معرض اعمال بیش از حد محتوای خود به دلیل اعمال متا هستند، تأثیر می‌گذارد».