ودانتا اطمینان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در صف کناره‌گیری فاکسکان از قرارداد ۱۹ میلیارد دلاری قرار دارند.

گروه فناوری Hon Hai (فاکسکان) گفت: “فاکسکان هیچ ارتباطی با نهاد ندارد و تلاش برای حفظ نام اصلی آن باعث سردرگمی ذینفعان آینده خواهد شد.”

سه درخواست – یکی از سرمایه گذاری مشترک Vedanta-Foxconn، دیگری از کنسرسیوم جهانی ISMC و یکی از IGSS Ventures مستقر در سنگاپور – در پاسخ به طرح تشویقی دولت برای تولید محلی نیمه هادی ها دریافت شد.

ودانتا گفت که تلاش‌هایش برای تحقق چشم‌انداز نخست‌وزیر نارندرا مودی در مورد نیمه‌هادی‌ها را مضاعف کرده است و تاکید کرد که هند در تغییر موقعیت زنجیره‌های تامین نیمه‌رساناهای جهانی نقش محوری دارد.

در بیانیه آمده است: “ما به زودی مجوز تولید 28 نانومتر را نیز دریافت خواهیم کرد. ودانتا تلاش های خود را برای تحقق چشم انداز نخست وزیر برای نیمه هادی ها مضاعف کرده است و هند همچنان در تغییر موقعیت زنجیره های تامین نیمه هادی های جهانی نقش محوری دارد.”


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

در این بیانیه آمده است: “فاکسکان در مورد مسیر توسعه نیمه هادی هند مطمئن است. ما به حمایت قوی از جاه طلبی های دولت “ساخت هند” و ایجاد تنوعی از مشارکت های محلی که نیازهای سهامداران را برآورده می کند، ادامه خواهیم داد.”

پس از خروج، ودانتا اظهار داشت که کاملاً به پروژه نیمه هادی خود متعهد است و شرکای دیگری را برای راه اندازی اولین ریخته گری هند تشکیل داده است.

همین هفته گذشته، ودانتا اعلام کرد که واحدهای نیمه هادی و شیشه نمایشگر را از شرکت گروه Twin Star Technologies خریداری خواهد کرد.

فاکسکان، که بیشتر به خاطر مونتاژ آیفون و سایر محصولات اپل شناخته شده است، و ودانتا سال گذشته قراردادی را برای راه اندازی کارخانه های تولید نیمه هادی و نمایشگر در گجرات امضا کردند.

سازنده تراشه اروپایی STMicroelectronics به عنوان یک شریک فناوری برای این سرمایه گذاری مطرح شد اما مذاکرات به بن بست رسید.

دو برنامه دیگر نیز پیشرفت چندانی نکرده اند.

این شرکت اعلام کرده بود که قصد دارد کارخانه تولید تراشه خود را با سرمایه گذاری حدود روپیه در گجرات راه اندازی کند. 1.5 میلیون کرور

در بیانیه ای، فاکس کان، بزرگترین سازنده الکترونیک قراردادی جهان، گفت که “تصمیم گرفته است که در سرمایه گذاری مشترک با ودانتا پیش نخواهد رفت.” کنگلومرای فلز به نفت آگاروال در پاسخ گفت که “کاملاً به پروژه کارخانه نیمه هادی خود متعهد است و ما شرکای دیگری را برای راه اندازی اولین ریخته گری هند آماده کرده ایم.” با این حال جزئیاتی از شرکای جدید ارائه نکرد.

فاکسکان در بیانیه‌ای در روز دوشنبه گفت: «به منظور بررسی فرصت‌های توسعه متنوع‌تر، طبق توافق دوجانبه، فاکس‌کان تصمیم گرفته است که در سرمایه‌گذاری مشترک با ودانتا پیش نخواهد رفت». Foxconn گفت که “در حال تلاش برای حذف نام فاکسکان از چیزی است که اکنون یک نهاد کاملاً متعلق به Vedanta است”.

فاکسکان تایوان از یک سرمایه گذاری مشترک نیمه هادی با بارون معدنی آنیل آگاروال ودانتا کناره گیری کرده است، زیرا این سرمایه گذاری برای به دست آوردن یک شریک فناوری برای ساخت تراشه هایی که در تلفن های همراه تا یخچال ها و اتومبیل ها استفاده می شود، تلاش می کند.

ودانتا تکرار می‌کند که کاملاً متعهد به پروژه ساخت کارخانه نیمه‌هادی خود است و ما شرکای دیگری را برای راه‌اندازی اولین کارخانه ریخته‌گری هند تشکیل داده‌ایم. ما به رشد تیم نیمه‌هادی خود ادامه می‌دهیم و مجوز فناوری در حد تولید را برای ۴۰ نانومتر داریم. ودانتا در بیانیه‌ای گفت: یک سازنده برجسته دستگاه یکپارچه (IDM).

در این بیانیه آمده است که برای بیش از یک سال، گروه فناوری Hon Hai (فاکسکان) و Vedanta سخت کار کرده اند تا ایده نیمه هادی عالی را به واقعیت تبدیل کنند. این یک تجربه مثمر ثمر بوده است که می تواند هر دو شرکت را قویاً در آینده قرار دهد.

این است که 100 درصد از نیمه هادی های ودانتا فاکسکان و نمایشگرهای ودانتا را از Twin Star، واحدی از سرمایه گذاری Volcan Volcan والدینتا خریداری کند.

بیشتر تراشه‌های جهان در تعداد انگشت شماری از کشورها تولید می‌شوند و هند که انتظار دارد تا سال 2026 ارزش بازار نیمه‌رساناهای خود به 63 میلیارد دلار (تقریباً 520300 کرور) برسد، دیر وارد شده است.