وزیر اتحادیه، جیتندرا سینگ: استارت‌آپ‌های هندی به زودی ماهواره‌های فضایی را پرتاب خواهند کرد

سینگ گفت اصلاحات فضایی پتانسیل‌های نوآورانه استارت‌آپ‌ها را آشکار کرده است و در یک بازه زمانی کوتاه، «از چند استارت‌آپ فضایی سه تا چهار سال پیش، امروز ما 102 استارت‌آپ داریم که در حوزه‌های پیشرفته مدیریت زباله‌های فضایی کار می‌کنند. نانو ماهواره، پرتاب کننده، سیستم های زمینی، تحقیقات و غیره.

جیتندرا سینگ که در کنفرانس فضایی هند در اینجا به مناسبت اولین سالگرد تأسیس انجمن فضایی هند، ISpA صحبت می‌کرد، گفت: «تصمیم انقلابی و خارج از چارچوب» نخست‌وزیر مودی برای باز کردن قفل بخش فضایی برای صنایع خصوصی در ژوئن 2020، این تصمیم را تغییر داد. ماهیت اکوسیستم فضایی کشور

وزیر همچنین اعلام کرد که پنج PSLV توسط L&T و HAL در داخل کشور تولید می شود، در حالی که OneWeb قرار است ماهواره های خود را از طریق ISRO و NSIL پرتاب کند.

جیتندرا سینگ، وزیر علم و فناوری اتحادیه روز دوشنبه گفت که استارت آپ های هندی به زودی ماهواره های فضایی و همچنین صورت های فلکی ماهواره ای را پرتاب خواهند کرد و موشک های خود را آزمایش خواهند کرد.

وزیر گفت: با ادغام تحقیق و توسعه، دانشگاه و صنعت با سهم برابر، می توان به جرات گفت که انقلاب فضایی به رهبری ISRO همراه با بخش خصوصی و استارت آپ ها در افق است.

ISpA به عنوان یک مشارکت کننده اصلی در تکمیل تلاش های دولت هند برای به دست آوردن موقعیت پیشرو در عرصه سفرهای تجاری مبتنی بر فضا عمل می کند. او گفت که برای این نقش ISpA به عنوان یک کمون برای تعاملات آگاهانه بین سهامداران کلیدی نقشی حیاتی و حیاتی می شود.

وزیر نقش ISpA را به دلیل کار شگفت انگیز در توسعه و ایجاد پیوندهای جهانی برای رشد صنعت فضایی هند در یک بازه زمانی کوتاه یک ساله ستود. او گفت که اعضای ISpA به طور مستمر در تلاش برای حمایت از سیاست و مشارکت در تبادل دانش و بینش هستند تا هند را به پرچمداری در حوزه فناوری فضایی تبدیل کنند.

وی افزود: امروزه بسیاری از کشورها بر توسعه قابلیت‌های فضایی نظامی خود برای اطمینان از استفاده ایمن، ایمن و دوستانه از آن و همچنین قابلیت بازدارندگی برای رد آن از دشمنان در صورت لزوم تمرکز می‌کنند.

سینگ توضیح داد که هند نیز تصمیم گرفته است تا از نقاط قوت این بعد در حال ظهور جنگ استفاده کند و در واقع، دولت هند گام‌های محکم و قاطعی را برای اطمینان از آتمانیربهارتا در بخش فضایی برمی‌دارد تا اطمینان حاصل کند که «توانمندی‌ها و ظرفیت صنعتی خصوصی ما به طور مؤثر انرژی می‌گیرد. و برای توسعه راه‌حل‌های پیشرفته که در زمان‌های آینده به هند برتری قاطعی نسبت به سایرین ما می‌دهد، کانال‌گذاری شد.»

بر اساس بیانیه ای، وزیر نقش سازنده ISpA در تعامل با سازمان تنظیم مقررات مخابرات هند، وزارت دفاع و سه سرویس برای رسیدگی به نیازهای آنها را برجسته کرد و گفت که ISpA نقش بسیار عمیق تری در حمایت از این قابلیت ایفا خواهد کرد. و ابتکارات ظرفیت سازی دولت در زمان های آینده.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

سینگ گفت که قدرت و پتانسیل نوآورانه شرکت‌های صنعتی جوان و خصوصی کشور در زمان‌های آینده منجر به اختلال در فناوری فضایی جهانی خواهد شد. او ابراز امیدواری کرد که جادوگران فن‌آوری جوان هند در حالی که تلاش می‌کنند فرصت‌های نامحدود ارائه شده توسط حوزه فضایی را برطرف کنند، موانع جدیدی را در زمینه فناوری فضایی بشکنند.

جیتندرا سینگ با توجه به ارتباط استراتژیک فضا با توجه به درگیری‌های جهانی اخیر گفت که فضا، یک حوزه فناوری با کاربرد دوگانه، به عنوان یک توانمندساز مهم چند وجهی ظهور می‌کند که دسترسی بی‌سابقه‌ای را فراهم می‌کند.

وزیر ابراز امیدواری کرد که ISpA بالا نگه داشتن شعار “Atmanirbhar Bharat” منجر به پیشرفت‌های مهم فناوری و سرمایه‌گذاری در کشور شود که در نهایت فرصت‌های شغلی با مهارت بالا را با پیروی از رویکرد دولت در اصلاحات فضایی ایجاد می‌کند.