وزیر راجیو چاندراسخار: چارچوب DPI آینده حکومت دیجیتال برای هند و جهان

“ما مفهوم اتحاد یک آینده را ارائه کرده ایم، یک ابتکار داوطلبانه که هدف آن گرد هم آوردن همه کشورها، همه ذینفعان برای هم افزایی، شکل دادن، معماری و طراحی آینده DPIهایی است که می تواند توسط همه کشورها و همه مردم استفاده شود.” چاندراسخار گفت.


کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل در نزدیکی است. از اولین هدست واقعیت ترکیبی این شرکت گرفته تا به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید، همه چیزهایی را که منتظر دیدن آن در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 هستیم، بحث می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

وزیر اقتصاد دیجیتال را یک فرصت قدرتمند و DPIها را به عنوان توانمندکننده این فرصت قدرتمند نامید.

چاندراسخار گفت: “انجمن هند و نشست جهانی DPI و گفتگوهای پیرامون آن با دیدگاه ریاست جمهوری هند در مورد “Vasudhaiva Kutumbakam” که در آن ما به عنوان یک خانواده برای بهبود آینده جمعی خود با استفاده از فناوری ها و DPI در هسته آن کار می کنیم، همسو هستند.

او گفت که DPI یک مدل «یک کفش مناسب همه» نیست و افزود که در واقع در مورد استفاده از قدرت منبع باز، قدرت مشارکت و همکاری در ایجاد پلتفرم‌های DPI خلاقانه است که برای آن کشور و برای مردم آن کار می‌کند.

“تحرک ایجاد شده در دوران ریاست جمهوری هند به طور قابل توجهی برای رویکرد DPI دیده می شود، ما شاهد تایید در سطح وزرای دیجیتال سازمان همکاری شانگهای و همچنین در طول نشست رهبران چهارگانه و همچنین در جلسات شورای تجارت و فناوری هند و اتحادیه اروپا بوده ایم.” وزیر گفت

وزیر امور فناوری اطلاعات و الکترونیک در سخنرانی در اجلاس جهانی DPI در پونا گفت چارچوب DPI آینده حاکمیت دیجیتال برای هند و جهان است.

بیش از 400 میلیارد دلار (نزدیک به 32,991,000 کرور) از دولت به شهروندان هند طی پنج سال گذشته بدون هیچ گونه نشت و ارعاب منتقل شده است، این قدرت DPI است و این همان قدرتی است که هند نشان داده است. چاندراسخار گفت.

چاندراسخار گفت که دولت به رهبری نخست وزیر نارندرا مودی بارها و بارها در سراسر کشور نشان داده است که DPI ها نیرویی چندبرابر کننده برای جمعیتی هستند که می خواهند پیشرفت کنند و توسعه پیدا کنند.

وی افزود: “مشارکتی که ما امروز در مورد DPI پیشنهاد می کنیم واقعاً یک “برد-برد” برای همه کشورهایی در سراسر جهان است که به نوعی در دیجیتالی شدن عقب مانده اند.”

حرکت به سمت چارچوب DPI جهانی در مورد پرداختن به این واقعیت است که فناوری باید فراگیر باشد و باید همه را توانمند کند.

راجیو چاندراسخار، وزیر اتحادیه، روز دوشنبه گفت که اقتصاد دیجیتال یک فرصت قدرتمند با زیرساخت های عمومی دیجیتال به عنوان یک عامل کلیدی است و افزود که هند نشان داده است که DPI ها برای جمعیتی که خواهان پیشرفت و توسعه هستند، “تقویت کننده نیرو” هستند.