ویژگی حفظ حریم خصوصی شماره تلفن واتس اپ برای جوامع که ظاهراً برای آزمایش‌کنندگان بتای اندروید و iOS منتشر شده است

طبق گزارش‌ها، واتس‌اپ در حال ارائه یک ویژگی جدید متمرکز بر حریم خصوصی برای اعضای انجمن است. عملکرد جدیدی که قبلا گفته شده بود در حال آزمایش است به کاربران اجازه می دهد هنگام پیوستن به یک انجمن، شماره تلفن خود را پنهان کنند. این ویژگی به نام «حریم خصوصی شماره تلفن»، گزارش شده است که برای همه آزمایش‌کنندگان بتا اندروید و iOS در دسترس است. با این کار، کاربران می توانند در مکالمات شرکت کنند و با پنهان کردن نام و شماره تلفن خود از سایر اعضای جامعه، واکنش خود را به پیام ها نشان دهند. برنامه پیام‌رسانی فوری متعلق به متا به‌طور رسمی اعلام نکرده است که چه زمانی می‌خواهد قابلیت حریم خصوصی شماره تلفن را برای همه کاربران فعال کند.

طبق گزارش ردیاب ویژگی‌های واتس‌اپ WABetainfo، واتس‌اپ یک ویژگی حفظ حریم خصوصی شماره تلفن را برای جوامع برای همه آزمایش‌کنندگان بتا اندروید و iOS منتشر کرده است. گفته می‌شود که برای همه آزمایش‌کنندگان بتای اندروید و iOS با واتس‌اپ بتا برای اندروید نسخه 2.23.14.19 و نسخه بتای iOS 23.14.0.70 برای iOS به ترتیب در دسترس است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

این گزارش همچنین شامل یک اسکرین شات است که ویژگی حفظ حریم خصوصی شماره تلفن را برای جوامع نشان می‌دهد و به کاربران ایده می‌دهد که وقتی به طور گسترده شروع به کار می‌کند چه شکلی است. از «اطلاعات گروه اعلامیه انجمن» قابل دسترسی است. هنگام روشن کردن این ویژگی، واتس‌اپ به کاربران هشدار می‌دهد که شماره آن‌ها به جز مدیر انجمن و اعضایی که قبلاً شماره تماس خود را ذخیره کرده‌اند، از دید سایر شرکت‌کنندگان پنهان می‌ماند. این ویژگی جدید حریم خصوصی فقط برای اعضای انجمن قابل اجرا است زیرا شماره تلفن سرپرست انجمن همیشه قابل مشاهده است. کاربران همچنین این گزینه را خواهند داشت که بعداً طبق اولویت آن را با شرکت کنندگان خاص جامعه به اشتراک بگذارند.

با این حال، واتس اپ هنوز به طور رسمی از عرضه قابلیت حفظ حریم خصوصی شماره تلفن خبر نداده است. ممکن است قبل از انتشار نهایی تغییر کند. اگر کنجکاو هستید که ویژگی امنیتی جدید را امتحان کنید، می توانید آخرین بیلد WhatsApp را از گوگل پلی، اپل استور و اپلیکیشن TestFlight دانلود کنید.

با استفاده از این ویژگی، شماره تلفن کاربر هنگام عضویت در یک انجمن از همه اعضا پنهان می شود. در حال حاضر، لیست شرکت کنندگان در انجمن قبلاً در گروه اعلام جامعه پنهان است، اما اگر کاربر از طریق واکنش با پیام ها تعامل داشته باشد، شماره تلفن او فاش می شود. ویژگی جدید حریم خصوصی شماره تلفن تضمین می‌کند که شماره تماس شما حتی در حین افزودن واکنش‌ها به پیام، از دید سایر شرکت‌کنندگان در انجمن دور می‌ماند.