پاریس برای ممنوعیت اسکوترهای الکترونیکی از سپتامبر پس از همه پرسی عمومی: همه جزئیات

اسکوترهای برقی که از طریق اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند قابل دسترسی هستند، از سال 2018 در پاریس کار می‌کنند، اما به دنبال شکایت‌ها در مورد استقرار بی‌رویه آن‌ها، پاریس در سال 2020 تعداد اپراتورها را به سه نفر کاهش داد.

© تامسون رویترز 2023

اپراتورها مقررات بیشتری را ارائه کرده بودند، از جمله بررسی افراد بالای 18 سال، تعمیر پلاک خودرو تا پلیس بتواند متخلفان ترافیکی را شناسایی کند و محدود کردن آن به یک مسافر.

در سال 2021، 24 نفر در تصادفات مربوط به اسکوتر در فرانسه جان خود را از دست دادند، از جمله یکی در پاریس. پاریس در سال گذشته 459 تصادف با اسکوترهای الکترونیکی و وسایل نقلیه مشابه ثبت کرد که سه مورد آن منجر به فوت شد.

قراردادی سه ساله به آنها منعقد شد، به طوری که سرعت اسکوترها باید 20 کیلومتر در ساعت محدود شود و مناطقی برای پارک اسکوترها اعمال شود، مشابه محدودیت هایی که در شهرهای دیگر در سراسر جهان اعمال می شود. قراردادهای فعلی تا سپتامبر ادامه دارد.

بر اساس حساب توییتر شهرداری شهرداری، ممنوعیت اسکوترهای الکترونیکی در آنچه که به عنوان یک «مشاوره عمومی» نادر اعلام شد که باعث ایجاد صف‌های طولانی در صندوق‌های رأی در سراسر شهر شد، 89 درصد آرا را به دست آورد. با این حال، مشارکت در همه پرسی پایین و 7.46 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده بود.

سخنگوی لایم روز دوشنبه گفت: “ما امیدواریم که بتوانیم با شهردار هیدالگو برای اتخاذ مقررات معقول به جای ممنوعیت اسکوترهای الکترونیکی و جلوگیری از یک گام به عقب برای پاریس همکاری کنیم.”

سخنگوی دات گفت که همه پرسی “به شدت تحت تاثیر روش های بسیار محدود کننده رای گیری” قرار گرفت که منجر به مشارکت بسیار کم شرکت کنندگان شد که به شدت به سمت گروه های سنی مسن تر منحرف شد.

شهردار آن هیدالگو گفت که به این رأی احترام خواهد گذاشت.

آدری کوردیه، پزشک عمومی 38 ساله، پس از رای مخالف به اسکوترها، به رویترز گفت: «در کار من، ما شاهد بسیاری از تصادفات جاده ای ناشی از اسکوترها هستیم، بنابراین ما واقعاً اثرات منفی آن را می بینیم.

او اواخر روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «از اول سپتامبر، دیگر اسکوتر برقی برای اجاره در پاریس وجود نخواهد داشت.

کلمنت بوون، وزیر حمل و نقل فرانسه که به عنوان یکی از رقبای احتمالی پست شهردار در سال 2026 دیده می شود، در تلویزیون BFM گفت که این رای “یک شکست بزرگ دموکراتیک” بود.

شهردار پایتخت فرانسه پس از رای مردم به حذف آن ها از خیابان ها گفت که پاریس از اول سپتامبر، اسکوترهای برقی را ممنوع می کند، اما اپراتورهای اسکوترهای الکترونیکی روز دوشنبه گفتند که امیدوارند این طرح را متوقف کنند.

برخی از رای دهندگان گفتند که مقررات سختگیرانه تر را به ممنوعیت مطلق ترجیح می دهند.

پیر وکرل، 35 ساله، گفت: «من نمی‌خواهم اسکوترها هر کاری که می‌خواهند روی پیاده‌روها انجام دهند، اما ممنوعیت آنها اولویت نیست.


شرکت‌های گوشی‌های هوشمند بسیاری از دستگاه‌های قانع‌کننده را در سه ماهه اول سال 2023 روانه بازار کرده‌اند. برخی از بهترین تلفن‌های عرضه شده در سال 2023 که امروز می‌توانید بخرید کدامند؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

اپراتورهای اسکوتر به مشارکت کم رای دهندگان اشاره کردند و گفتند که امیدوارند هیدالگو به دنبال مصالحه باشد.