پلتفرم اتحاد Bharat 6G برای سهامداران راه اندازی شد تا فناوری بی سیم نسل بعدی را تقویت کند.

به گفته دولت، اتحاد Bharat 6G ائتلاف ها و هم افزایی هایی را با سایر اتحادهای جهانی 6G ایجاد خواهد کرد. هدف اصلی آن درک نیازهای تجاری و اجتماعی 6G فراتر از الزامات فنی، ایجاد اجماع در مورد این نیازها و ترویج ابتکارات تحقیق و توسعه باز (R&D) با تأثیر بالا است. هدف B6GA گردآوری استارت آپ ها، شرکت ها و اکوسیستم تولیدی هند برای ایجاد کنسرسیوم هایی است که طراحی، توسعه و استقرار فناوری های 6G در هند را هدایت می کنند.

وزارت مخابرات مجموع پیشنهادهایی را به ارزش ریال دریافت کرده بود. 1.50 میلیون کرور از حراج طیف 5G.

قابل ذکر است، ارائه دهندگان خدمات مخابراتی در هند در اکتبر 2022 شروع به ارائه خدمات پرسرعت 5G در این کشور کردند. دولت نامه های تخصیص طیف را به ارائه دهندگان خدمات مخابراتی در آگوست 2022 صادر کرد و از آنها خواست تا برای عرضه خدمات 5G در کشور آماده شوند.


از Nothing Phone 2 گرفته تا Motorola Razr 40 Ultra، انتظار می رود چندین گوشی هوشمند جدید در ماه جولای معرفی شوند. ما درباره همه هیجان‌انگیزترین گوشی‌های هوشمند که در این ماه عرضه می‌شوند و بیشتر در آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

Bharat 6G Alliance (B6GA) یک پلت فرم مشترک متشکل از شرکت های دولتی و خصوصی، دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و سازمان های توسعه استاندارد است.

علاوه بر این، او گفت، در نتیجه با سفر نخست وزیر نارندرا مودی به ایالات متحده، هر دو کشور باید با همکاری یکدیگر فناوری ایجاد کنند و این تغییر برای “هند توسعه یافته” مفید خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در 9 سال گذشته هزینه داده از 100 میلیون ریال کاهش یافته است. 300 در هر گیگابایت در سال 2014 به روپیه. 10 در هر گیگابایت در سال 2023.

خدمات تلفن همراه شاهد تبدیل از 2G به 3G به 4G به 5G بوده اند و اکنون 6G در افق است.

بخش مخابرات یک بخش به طور مداوم در حال توسعه با منسوخ شدن فن آوری بالا است. شاهد تحول از Wire-line به خدمات تلفن همراه بوده است.

دپارتمان ارتباطات از راه دور اتحاد Bharat 6G را برای ایجاد نوآوری و همکاری در فناوری بی سیم نسل بعدی راه اندازی کرده است.

وزیر وایشناو خطاب به این مناسبت گفت که در 9 سال گذشته مجموعه ای از اصلاحات برای بخش مخابرات به عنوان بخش طلوع آفتاب انجام شده است. وی افزود که جهان مسیر فناوری را دنبال می کند که هند آن را دنبال می کند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

Ashwini Vaishnaw، وزیر ارتباطات، الکترونیک و فناوری اطلاعات روز دوشنبه این اتحاد Bharat 6G را اعلام کرد. وب سایت Bharat 6G Alliance نیز راه اندازی شد.