پلیس هاریانا حدود 28000 شماره تلفن را شناسایی کرد که برای جرایم سایبری مورد سوء استفاده قرار می گرفتند

سینگ در یک ارتباط با تمام افسران ناحیه برای جرایم سایبری، از آنها خواست تا شماره های تلفن همراهی که برای ارتکاب جرایم سایبری سوء استفاده می شود را در پورتال CyberSafe بارگذاری کنند.

پلیس نیز بیش از روپیه روپیه بازگردانده و بازگردانده است. سینگ گفت 15 کرور پول کلاهبرداری شده به قربانیان.

این افسر ارشد پلیس گفت که جزئیات این شماره ها به واحدهای میدانی ارسال شده است تا آنها را در پورتال CyberSafe که توسط مرکز هماهنگی جرایم سایبری هند زیر نظر وزارت کشور اتحادیه اداره می شود بارگذاری شود تا آنها را مسدود کنند.

سینگ گفت: “ما مطمئن هستیم که در چهار روز باقیمانده از مرز 50 لک عبور خواهیم کرد. افزایش آگاهی حاصل، بازتابی را در افزایش تعداد گزارش های روزانه جرایم سایبری تا سال 1930 پیدا می کند.”منبع

مدیر کل پلیس (جنایت) OP Singh گفت که 27,824 شماره تلفن از طریق خط کمک جرایم سایبری شماره 1930 و پورتال شکایت cybercrime.gov.in شناسایی شدند.

به گفته سینگ، گوروگرام (7142)، فریدآباد (3896)، پانچکولا (1420)، سونیپات (1408)، روهتک (1045)، هیسار (1228) و آمبالا (1101) از جمله مناطقی بودند که بیشترین تعداد شماره موبایل استفاده شده را داشتند. برای ارتکاب جرایم سایبری

پلیس هاریانا برای گسترش آگاهی در مورد نکات امنیت سایبری مانند تشخیص و گزارش فیشینگ، استفاده از رمزهای عبور قوی، به روز نگه داشتن نرم افزار، استفاده از احراز هویت چند عاملی و گزارش کلاهبرداری و آزار سایبری، از 1 تا 25 اکتبر 2526 برنامه مشارکت جمعی را سازماندهی کرده است که 19.7 میلیون نفر را جذب کرده است. .

همچنین از واحدهای میدانی خواسته شده است که «تحلیل پیوند IMEI را از طریق گوشی تلفن همراه مورد استفاده برای کار با این شماره‌ها انجام دهند، سایر شماره‌های تلفن همراه مورد استفاده توسط این گوشی را پیدا کنند و این شماره‌ها را در CyberSafe برای مسدود کردن آنها توسط وزارت ارتباطات آپلود کنند. “.

در مجموع، بیش از 47000 شکایت از جرایم سایبری تا سپتامبر سال جاری در شماره تلفن 1930 و 29 ایستگاه پلیس سایبری و 309 میز سایبری در ایستگاه های پلیس منطقه ای در سراسر ایالت گزارش شده است.

او گفت که ماه اکتبر به عنوان ماه امنیت سایبری ملی نامگذاری شده است.

سینگ گفت که پلیس هاریانا از طریق رسانه های اجتماعی با 26.7 هزار نفر دیگر تماس گرفت و مجموع این افراد را به 46.4 میلیون رساند که یک نفر از هر پنج نفر در ایالت زندگی می کنند.

یک افسر ارشد پلیس هاریانا روز پنجشنبه گفت: حدود 28000 شماره تلفن همراه که برای ارتکاب جرایم سایبری مورد سوء استفاده قرار می‌گرفتند شناسایی شده‌اند و به زودی مسدود خواهند شد.