پیوش گویال وزیر اتحادیه: دولت در برابر قیمت‌گذاری غارتگرانه خرده‌فروشان الکترونیکی، محدودیت انتخاب

او افزود که دولت تا آخر در کنار خرده فروشان کوچک می ایستد تا از آنها محافظت کند و آینده ای روشن برای آنها رقم بزند.

او با استناد به چین گفت که دامپینگ کالاها با قیمت های «بسیار پایین» برای مدت طولانی تولید داخلی را می کشد و مصرف کنندگان را مجبور به خرید کالاها با قیمت های بالا می کند.

گویال، که دارای پورتفولیوی وزارت مصرف است، در اینجا در یک رویداد گفت: “چرا باید شکایت کنم اگر کسی بخواهد تخفیف بدهد… مصرف کنندگان معامله خوبی دریافت می کنند، ما مشکلی نداریم.”

او گفت که آنها فقط در جهت افزایش مشتریان به هر قیمت و هزینه ای هستند.

وزیر گفت: «ما فقط از طریق سیاست تجارت الکترونیکی که در حال انجام آن هستیم، سعی می‌کنیم این تقلب را متوقف کنیم.

بازیگران بازار می توانند محصولات را به عنوان پلتفرم تک برند خود بفروشند، “ما هیچ مشکلی نداریم، این کاملا ممکن و مجاز است، اما شما نمی توانید مدل بازار را با مدل خرده فروشی تک برند خود ترکیب کنید.”

او همچنین گفت که اغلب مصرف کنندگانی که کالاها را در پلت فرم بازار الکترونیکی برای بهره مندی از مزایای فروش فلش خریداری می کنند، به نهادهایی که توسط خرده فروش آنلاین ترجیح داده شده یا تبلیغ می شوند، هدایت می شوند، که تقلب و برخلاف قوانین سرمایه گذاری مستقیم خارجی است.

او گفت که بازیگران تجارت الکترونیک خارجی جیب‌های عمیقی دارند و برای آنها سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری در هند و ثبت ضررهای «هنگفت» مشکلی نیست.

علاوه بر این، گویال گفت که در اقتصادهای توسعه یافته، فروشگاه های مام و پاپ به دلیل غول های تجارت الکترونیک بسته هستند.

وی گفت: دو ایراد وجود دارد، یکی تبعیت از قیمت گذاری غارتگرانه از طریق دامپینگ کالا و دیگری روش های محدود کردن انتخاب مصرف کننده.

پیوش گویال، وزیر بازرگانی و صنعت روز سه‌شنبه گفت که دولت نگران فروش فلش در پلتفرم‌های آنلاین نیست، اما مخالف قیمت‌گذاری غارتگرانه و سایر روش‌های تقلبی است که خرده‌فروشان الکترونیکی برای محدود کردن انتخاب‌های مصرف‌کننده استفاده می‌کنند.

وزیر گفت: «هندی یا خارجی، من از همه می‌خواهم از این تلاش برای محافظت از خرده‌فروش‌های کوچک ما حمایت کنند.»


شیائومی گوشی هوشمند پرچمدار خود با محوریت دوربین شیائومی 13 اولترا را عرضه کرد، در حالی که اپل اولین فروشگاه خود را در این هفته در هند افتتاح کرد. ما درباره این پیشرفت‌ها و همچنین گزارش‌های دیگر در مورد شایعات مرتبط با گوشی‌های هوشمند و موارد دیگر در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

“امروز مصرف کننده ممکن است (در مورد فروش فوری) هیجان زده شود، اما به عنوان یک سیاست گذار، من باید به یک کالای بلندمدت برای مصرف کننده هندی نگاه کنم و قیمت گذاری غارتگرانه، یا روش هایی از این قبیل برای فریب دادن مردم در انتخاب ها چیزی است که ما انجام می دهیم. گویال افزود، مخالف هستند.

وی بار دیگر تاکید کرد که قوانین سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور باید توسط بازیگران تجارت الکترونیک رعایت شود و بازار باید به عنوان یک بازار فعالیت کند.