چین می گوید اقدامات جدیدش برای تنظیم هوش مصنوعی مولد فقط برای محصولات عمومی اعمال خواهد شد.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

تحلیلگران گفتند که این اقدامات بسیار سخت تر از اقدامات ذکر شده در پیش نویس آوریل است و قوانین نهایی همچنین تاکید می کند که چین می خواهد از این فناوری حمایت کند و در عین حال امنیت را تضمین کند.

به نظر می رسد که این کشور از منحنی نظارتی جلوتر است، زیرا کشورها در سطح جهان با ایجاد نرده های محافظ برای فناوری محبوب شده توسط موفقیت چت ربات ChatGPT OpenAI دست و پنجه نرم می کنند.

“ارزش های سوسیالیستی”

در عوض، اکثر شرکت‌های فناوری چینی در حال حاضر بر روی یافتن برنامه‌های کاربردی برای استفاده صنعتی تمرکز کرده بودند. در روز پنجشنبه، JD.com جدیدترین شرکتی بود که به این مسابقه پیوست و یک مدل زبان بزرگ با نام ChatRhino را راه اندازی کرد.

این قوانین که قرار است از 15 اوت به اجرا درآیند و پکن آنها را “موقت” توصیف کرد، پس از آن صادر شد که مقامات پایان سال‌ها سرکوب صنعت فناوری را نشان دادند، زیرا آنها به دنبال کمک به بهبود اقتصادی آهسته‌تر از حد انتظار هستند. حذف محدودیت های COVID-19.

چنین تلاش‌هایی باید نگرانی‌های ایمنی و حمایت‌های حق چاپ را در برابر تضمین محیطی مفید برای نوآوری سنجید.

چین می‌خواهد توسعه این فناوری را تشویق کند و به حوزه‌هایی مانند الگوریتم‌های هوش مصنوعی مولد و نیمه‌رساناها اشاره کرد و همچنین در تدوین قوانین بین‌المللی مشارکت داشت.

در بیانیه روز پنجشنبه اداره فضای سایبری چین (CAC) آمده است که تنها ارائه دهندگانی که می خواهند خدماتی را به مردم ارائه دهند باید ارزیابی های امنیتی را ارائه کنند، که نشان می دهد شرکت هایی که روی محصولات شرکتی کار می کنند، آزادی عمل خواهند داشت.

“این سیگنال مثبتی را ارسال می کند که تنظیم کننده ها راه را برای شرکت های چینی هموار می کنند تا محصولات خود را در مقیاس بزرگ عرضه کنند.”

چین روز پنجشنبه اقداماتی را برای مدیریت صنعت پر رونق هوش مصنوعی (AI) خود منتشر کرد و لحن خود را نسبت به پیش‌نویس قبلی کاهش داد و گفت که قانون‌گذاران به دنبال حمایت از توسعه این فناوری هستند.

بیانیه روز پنجشنبه CAC مجدداً تأکید کرد که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی برای عموم باید با ارزش‌های سوسیالیستی اصلی چین مطابقت داشته باشد.

ارائه دهندگان خدمات باید اطمینان حاصل می کردند که حقوق مالکیت معنوی نقض نمی شود و توصیه می کند از منابع داده های قانونی استفاده شود.

تام نونلیست، تحلیلگر فناوری گفت: “پیش نویس مقررات استانداردهای غیرقابل دفاعی برای کیفیت داده های آموزشی و دقت خروجی داشت که اساساً کمال را می طلبد. نسخه نهایی این مسیر را پشت سر می گذارد و شرکت ها را ملزم می کند “اقدامات موثر” در جهت این اهداف اتخاذ کنند.” در شرکت تحقیقاتی Trivium چین.

سرمایه‌گذاری در عرصه هوش مصنوعی چین سرازیر شده است و شرکت‌های آن مانند بایدو، گروه علی‌بابا ده‌ها مدل هوش مصنوعی را راه‌اندازی کرده‌اند. اما شرکت‌ها تا زمانی که پکن قوانین مربوط به این فناوری را نهایی کرد و محصولات آنها را تأیید کرد، از عرضه ربات‌های چت به عموم خودداری کردند.

چین هوش مصنوعی را منطقه‌ای می‌داند که می‌خواهد در آن با ایالات متحده رقابت کند، و در نظر دارد تا سال 2030 به یک رهبر جهانی تبدیل شود.

این تنظیم کننده گفت: “مقامات ملی مربوطه باید روش های نظارتی خود را به گونه ای بهبود بخشند که علمی و سازگار با نوآوری و توسعه باشد.”

کای وانگ، تحلیلگر مورنینگ استار گفت: «نسخه فعلی بسیار مطابق با انتظارات بازار است.