کاربران KuCoin هزاران نفر را در 45 دقیقه هک توییتر از دست دادند، این چیزی است که اتفاق افتاد

در ماه مارس، هکرهای کریپتو پس از هک کردن حساب توییتر News24، رویداد ایردراپ جعلی استیبل کوین ریپل (XRP) را در هند تبلیغ کردند. این پست‌ها همچنین لینک‌های مخربی را به قربانیان غیرقانونی نشان می‌داد تا روی آن کلیک کرده و خود را در معرض خطرات مالی قرار دهند.

این شرکت اکنون به دنبال افزودن لایه‌های امنیتی بیشتری برای محافظت از کاربران خود در برابر چنین فعالیت‌های مخربی است.

هکرها در 24 آوریل، حساب توییتر KuCoin را که از زمان راه‌اندازی آن در سال 2017، 2.4 میلیون دنبال کننده به دست آورده بود، نقض کردند.

برخی از کاربران صرافی KuCoin مجموعاً بیش از 22000 دلار (تقریباً 18 میلیون روپیه) پس از هک شدن حساب کاربری توییتر صرافی کریپتو برای مدت کوتاهی از دست داده اند. هکرها توانستند کنترل توییتر KuCoin را برای حدود 45 دقیقه به دست آورند و قربانیان ناآگاه را شکار کنند. بارها و بارها، گزارش‌های تحقیقاتی مرتبط با رمزارز تاکید کرده‌اند که هکرهای فعال در این فضا در اکوسیستم شبکه‌های اجتماعی ازدحام کرده‌اند و از نزدیک به دنبال قربانیان بالقوه‌ای هستند که فعالانه با پست‌های رسانه‌های اجتماعی درگیر هستند و تمایل دارند نکاتی درباره سرمایه‌گذاری‌های خود در دامنه‌های عمومی ارسال کنند.

KuCoin در مجموع 22 تراکنش به مبلغ 22268 دلار (تقریباً 18.2 میلیون روپیه) در قالب 22000 توکن تتر (USDT) استیبل کوین ثبت کرد.

هکرها پس از به دست آوردن کنترل روی دسته توییتر صرافی، فعالیت جعلی را منتشر کردند و کاربران KuCoin که اتفاقاً با این پست درگیر شدند، ممکن است تحت تأثیر ضرر قرار گرفته باشند.

علاوه بر 2FA موجود توییتر، تیم KuCoin اقدامات امنیتی بیشتری را برای تقویت حفاظت از حساب‌های رسانه‌های اجتماعی ما اعمال خواهد کرد. ما همچنین در حال انجام تحقیقات کامل درباره این حادثه با توییتر هستیم تا از وقوع مشابه در آینده جلوگیری کنیم.»

به دست آوردن حساب‌های توییتر که به شدت دنبال می‌شوند و سپس هک کردن آن‌ها برای ارسال لینک‌های کلاهبرداری، به یک روند رو به افزایش در میان کلاهبرداران تبدیل شده است.

حساب‌های توییتر نخست‌وزیر نارندرا مودی، انجمن پزشکی هند (IMA) و شورای امور جهانی هند (ICWA) نیز قبلاً توسط کلاهبرداران رمزارز برای شکار قربانیان نقض شده است.


شیائومی گوشی هوشمند پرچمدار خود با محوریت دوربین شیائومی 13 اولترا را عرضه کرد، در حالی که اپل اولین فروشگاه خود را در این هفته در هند افتتاح کرد. ما درباره این پیشرفت‌ها و همچنین گزارش‌های دیگر در مورد شایعات مرتبط با گوشی‌های هوشمند و موارد دیگر در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع

2/ لطفاً توجه داشته باشید که در این حادثه فقط حساب توییتر KuCoin در معرض خطر قرار گرفت. پس از وقوع حادثه، بلافاصله برای بازیابی کنترل حساب از پشتیبانی رسمی توییتر اقدام کردیم. ما می خواهیم به شما اطمینان دهیم که دارایی های شما در KuCoin ایمن هستند.

— KuCoin (@kucoincom) 24 آوریل 2023

این شرکت در حال حاضر با کاربران آسیب دیده تماس گرفته و تعهد کرده است که آنها را بازپرداخت کند. در یک تاپیک رسمی توییتر، صرافی رمزارز تصریح کرده است که هک تنها حساب توییتر آن را نقض کرده است و سایر شبکه‌های اجتماعی و همچنین وب‌سایت آن امن هستند.