کراکن خروج از ژاپن را با استناد به دلایل “اولویت بندی منابع” اعلام کرد

ژاپن که اخیراً در میان بازارهای پشتیبان ارزهای دیجیتال در جهان ظاهر شده است، با نزدیک شدن به پایان سال 2022، یک صرافی رقابتی ارز دیجیتال را از دست می دهد. صرافی کریپتو کراکن تصمیم گرفته است تا از بازار ژاپن خارج شود تا منابع خود را در این زمان اولویت بندی کند، زمانی که صنعت کریپتو جهانی در حال حاضر در حال رکود است. در روز چهارشنبه، 28 دسامبر، ارزش بازار کریپتو شاهد پایین ترین سطح سالانه خود بود و به 801 میلیارد دلار (تقریباً 66,42,614 کرور) رسید.

Kraken که در سال 2011 تأسیس شد، در سانفرانسیسکو، ایالات متحده مستقر است. این صرافی، طبق BitDegree توسط بیش از چهار میلیون نفر در سراسر جهان استفاده می شود.

مقامات کراکن به دنبال نهایی کردن لغو ثبت نام آن از آژانس خدمات مالی ژاپن تا 31 ژانویه 2023 هستند.

هر چه ین ژاپن در ابتدای فوریه نزد Kraken باقی بماند، به حساب ضمانت در اداره امور حقوقی واریز خواهد شد.

Kraken، که 30 درصد از کارکنان خود را در این ماه اخراج کرد، تنها شرکتی نیست که مجبور به متوسل شدن به اقدامات سختگیرانه برای حفظ تجارت خود در این زمان های آزمایشی بازار شده است.

پس از فعالیت در ژاپن بین سال‌های 2014 تا 2018، کراکن خدمات خود را در ژاپن متوقف کرد تا «منابع خود را برای گسترش به مناطق دیگر متمرکز کند».

اکنون که این شرکت خدمات خود را از پایگاه کاربر ژاپنی خود کنار می‌کشد، کراکن از مشتریان خود در این کشور خواسته است تا پیش از فوریه دارایی‌های فیات و کریپتو خود را پس بگیرند.

این شرکت در سال 2020 پیشنهادات خود را در کشور آسیایی مجدداً راه اندازی کرد و بلافاصله پس از آن، فومیو کاشیدا، نخست وزیر ژاپن، دیدگاه های مثبتی را در مورد پذیرش کریپتو ابراز کرد و دارایی های دیجیتال مجازی را ابزارهای بالقوه ای خواند که می تواند عصر “سرمایه داری جدید” را آغاز کند.

شرایط فعلی بازار در ژاپن در ترکیب با بازار ضعیف کریپتو در سطح جهانی به این معنی است که منابع مورد نیاز برای رشد بیشتر کسب و کار ما در ژاپن در حال حاضر موجه نیستند. در نتیجه، Kraken دیگر از طریق Payward Asia به مشتریان ژاپنی خدمات ارائه نخواهد داد.

بی اعتمادی سرمایه گذاران کریپتو از این دسته دارایی های پرخطر، ارزش بیت کوین را از 68000 دلار (تقریباً 56 لک) که در نوامبر سال گذشته ثبت شده بود، به قیمت فعلی آن 16800 دلار (تقریباً 13.9 میلیون روپیه) کاهش داد.

در نیمه اول سال 2022، ارزش بازار کریپتو در حدود یک تریلیون دلار بود، اما در شش ماه گذشته، بیش از 200 میلیارد دلار (تقریبا 16,57,902 کرور) پس از پروژه های رمزنگاری امیدوار کننده از بازار حذف شد. مانند LUNA و صرافی کریپتو FTX به دلیل بحران نقدینگی سقوط کردند.

اوایل این هفته، شبکه اختاپوس پروتکل NEAR 40 درصد از نیروی کار خود را به عنوان یک اقدام کاهش هزینه کاهش داد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

“در 9 ژانویه، عملکرد سپرده از حساب شما حذف خواهد شد. عملکرد معاملاتی باقی خواهد ماند تا بتوانید موجودی خود را به دارایی انتخابی خود تبدیل کنید. علاوه بر این، محدودیت های برداشت برای ماه ژانویه حذف شده است تا اطمینان حاصل شود که می توانید دارایی های خود را از Kraken حذف کنید. وجوهی که در حال حاضر با Kraken در اختیار شما قرار می‌گیرد، می‌تواند به‌صورت دلخواه منتقل و یا تبدیل شود.»