کوالکام قصد دارد Autotalks تراشه ساز خودکار را خریداری کند تا فناوری را در شاسی دیجیتال اسنپدراگون بگنجاند.

ارتباطات مبتنی بر ماهواره می تواند داده ها را در مناطق دورافتاده یا روستایی که سایر شبکه های مخابراتی در دسترس نیستند ارسال و دریافت کند. کوالکام در اوایل سال جاری اعلام کرد که این قابلیت ها را به تراشه های خود اضافه می کند.

این شرکت شرایط قرارداد را فاش نکرد اما گفت که فناوری Autotalk در محصول رانندگی خودکار و کمکی آن به نام شاسی دیجیتال Snapdragon گنجانده خواهد شد.

این شرکت مستقر در سن دیگو در کالیفرنیا، که بزرگترین تامین کننده تراشه های جهان است که تلفن های همراه را به شبکه های داده بی سیم متصل می کند، گفت که برای توسعه این دستگاه ها با Honor، Lenovo متعلق به Motorola، Nothing، Oppo، Vivo و Xiaomi همکاری می کند. .


شیائومی گوشی هوشمند پرچمدار خود با محوریت دوربین شیائومی 13 اولترا را عرضه کرد، در حالی که اپل اولین فروشگاه خود را در این هفته در هند افتتاح کرد. ما درباره این پیشرفت‌ها و همچنین گزارش‌های دیگر در مورد شایعات مرتبط با گوشی‌های هوشمند و موارد دیگر در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

در ماه فوریه، کوالکام اعلام کرد که با گروهی از شرکت‌های گوشی‌های هوشمند اندرویدی همکاری می‌کند تا قابلیت‌های پیام‌رسانی مبتنی بر ماهواره را به دستگاه‌های خود اضافه کنند.

© تامسون رویترز 2023

این شرکت که این جهش را به محصول شاسی دیجیتال Snapdragon خود نسبت داده است، برای این بخش از بازار با Mobileye Global و Nvidia اینتل رقابت می کند.

درآمد کسب و کار خودروسازی کوالکام در سه ماهه دوم منتهی به 26 مارس 20 درصد افزایش یافت و به 447 میلیون دلار (تقریباً 3700 کرور روپیه) رسید.

Autotalks تراشه های اختصاصی می سازد که در فناوری ارتباطات وسیله نقلیه به همه چیز (V2X) برای وسایل نقلیه سرنشین دار و بدون راننده استفاده می شود تا ایمنی جاده را بهبود بخشد.

کوالکام در سپتامبر سال گذشته اعلام کرد که «خط لوله» کسب و کار خودروسازی یا سفارشات احتمالی آتی، از زمان نتایج سه ماهه سوم، بیش از 10 میلیارد دلار (تقریباً 82100 کرور) به 30 میلیارد دلار (تقریباً 2 میلیون و 46 هزار و 100 کرور روپیه) افزایش یافته است. در اواخر جولای اعلام شد، زیرا خودروسازان به طور فزاینده ای خودروهای خود را به سیستم های کمک راننده مجهز می کنند.

کوالکام روز دوشنبه گفت که شرکت اسرائیلی Autotalks، سازنده تراشه‌های مورد استفاده در فناوری پیشگیری از تصادف در وسایل نقلیه را خریداری می‌کند، زیرا این شرکت آمریکایی به دنبال توسعه تجارت مرتبط با خودرو است.