کیف‌پول‌های داغ مبادله مشتقات ارز دیجیتال Deribit به قیمت ۲۸ میلیون دلار هک شدند، برداشت‌ها متوقف شد: جزئیات


بر اساس اعلامیه ای که در توییتر منتشر شد، پلتفرم مشتقات رمزنگاری Deribit به قیمت 28 میلیون دلار (تقریبا 231.7 کرور) اواخر روز اول نوامبر هک شد. پلتفرم معاملاتی می گوید که وجوه مشتریانش امن است و اضافه می کند که زیان ها توسط ذخایر خود پوشش داده شده است، به این معنی که صندوق بیمه Deribit تحت تأثیر حادثه هک قرار نخواهد گرفت. Deribit ادعا می کند که 99 درصد از وجوه مشتریان خود را در آدرس های سردخانه ذخیره می کند. مهاجم موفق شد کیف پول های داغ صرافی را برای بیت کوین، اتر و کوین USD به خطر بیاندازد.

صرافی افزود که این کیف پول ها ایزوله و قرنطینه شده اند. در نتیجه، Deribit تأیید کرد که اکثر حساب های مشتری، مانند Fireblocks، تحت تأثیر قرار نگرفته اند. از آنجایی که هک فقط بر این کیف پول های داغ تأثیر گذاشته است، Deribit همچنین تأکید کرد که هر دارایی در انبار سرد کاملاً ایمن است.

اگرچه صرافی اعلام کرد که به فعالیت خود ادامه می دهد، اما در حال حاضر چندین تدابیر امنیتی را اجرا می کند. به عنوان مثال، اعلام کرد که باید به طور موقت برداشت را متوقف کند، حتی برای متولیان شخص ثالث Copper Clearloop و Cobo.

با این حال، Deribit تایید شد که هنوز در حال پردازش سپرده‌هایی است که مشتریان قبلاً سپرده‌گذاری کرده‌اند، البته با سرعت کمی پایین‌تر. این شرکت گفت که مجبور است حداقل تعداد تأییدیه‌های لازم برای تکمیل تراکنش‌ها را افزایش دهد، که ممکن است باعث تأخیر شود.

این واقعیت که صرافی امنیت وجوه مشتریان را تضمین می کند و زیان های ناشی از ذخایر شرکت را به جای صندوق بیمه خود پوشش می دهد، خبر خوبی برای کاربران است.

با توجه به داده‌های ارائه شده توسط پلتفرم داده‌های مشتقات Coinglass، Deribit همچنان در بخش گزینه‌های ارزهای دیجیتال حکمرانی می‌کند. صرافی مشتقات هلندی، که در حال حاضر در پاناما مستقر است، 89.76 درصد از کل بهره گزینه های بیت کوین را در اختیار دارد. غول مشتقات مستقر در شیکاگو CME با 6.87 درصد سهم بازار در جایگاه دوم قرار دارد. OKX و FTX نیز در پنج رتبه اول قرار دارند.

در همین حال، در سمت بازار گزینه های اتریوم، Deribit با سهم 96.64 درصدی تقریباً کنترل کامل دارد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع