گزارش: بازرسان CFTC، وام دهنده Crypto Celsius، مدیر عامل سابق را به دلیل نقض قوانین ایالات متحده مقصر دانستند

بر اساس این گزارش و به نقل از افراد مطلع، وکلای واحد اجرای رگولاتوری تشخیص دادند که درجه سانتیگراد سرمایه گذاران را گمراه کرده و باید در رگولاتور ثبت نام می کردند.

قبل از مسدود کردن برداشت‌های مشتریان و اعلام ورشکستگی در سال گذشته، سلسیوس یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو بود، با نزدیک به 25 میلیارد دلار (تقریباً 2,05,900 کرور) دارایی‌های تحت مدیریت در اکتبر 2021. تا پایان سال 2021، شرکت به ارزش 3 میلیارد دلاری (تقریباً 24700 کرور) رسیده بود.

دادستان کل نیویورک در اوایل سال جاری از الکس ماشینسکی بنیانگذار سلسیوس شکایت کرد و مدعی شد که او با پنهان کردن وضعیت نامناسب پلتفرم وام دهی، میلیاردها دلار ارز دیجیتال از سرمایه گذاران کلاهبرداری کرده است.

در این گزارش آمده است که اگر اکثر کمیسیون‌های CFTC با این نتیجه‌گیری موافق باشند، آژانس می‌تواند در اسرع وقت در این ماه در دادگاه فدرال پرونده تشکیل دهد.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

به عنوان بخشی از پرونده ورشکستگی سلسیوس، یک بازرس مستقل منصوب شد تا اتهاماتی مبنی بر اینکه سلسیوس به عنوان یک طرح پونزی عمل کرده است را بررسی کند و در مورد نحوه رسیدگی به دارایی های رمزنگاری گزارش دهد.

آشفتگی بازار در سال گذشته پس از فروپاشی TerraUSD منجر به شکست چندین شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال از جمله شبکه سلسیوس شد. این شرکت در سال گذشته اعلام ورشکستگی کرد و مشتریان خود را با ضررهای زیادی مواجه کرد.

سلسیوس و CFTC بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

بلومبرگ نیوز روز چهارشنبه گزارش داد، محققان کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) به این نتیجه رسیده اند که وام دهنده ورشکسته کریپتو سلسیوس و مدیر عامل سابق آن، الکس ماشینسکی، قوانین ایالات متحده را قبل از انفجار شرکت زیر پا گذاشته اند.