گزارش: صادرات آیفون از هند در سال 2022 به دلیل تنوع بخشیدن به زنجیره تامین اپل، 65 درصد افزایش یافته است.

در سال 2022، حجم حمل و نقل آیفون های تولید شده در هند نسبت به سال گذشته 65 درصد افزایش یافت. ساوت چاینا مورنینگ پست با استناد به گزارشی که هفته گذشته توسط شرکت تحقیقات بازار کانترپوینت منتشر شد، گزارش داد: علاوه بر این، ارزش آیفون‌ها 162 درصد افزایش یافت.

یونگ لیو در جریان سفر خود به هند با نخست وزیر نارندرا مودی دیدار کرد. آنها درباره موضوعات مرتبط با تقویت اکوسیستم فناوری و نوآوری هند بحث کردند.

در پاسخ به توئیت گروه فناوری Hon Hai (فاکسکان)، نخست وزیر مودی توییت کرد؛ “جلسه خوبی با یونگ لیو داشتیم. گفتگوهای ما موضوعات مختلفی را با هدف تقویت اکوسیستم فناوری و نوآوری هند پوشش داد.”


شرکت‌های گوشی‌های هوشمند بسیاری از دستگاه‌های قانع‌کننده را در سه ماهه اول سال 2023 روانه بازار کرده‌اند. برخی از بهترین تلفن‌های عرضه شده در سال 2023 که امروز می‌توانید بخرید کدامند؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع SCMP به نقل از Counterpoint گزارش داد که در سال گذشته، اپل 25 درصد از ارزش کل محموله های گوشی های هوشمند هند را به خود اختصاص داد که نشان دهنده افزایش نسبت به 12 درصد در سال 2021 است.

ساوت چاینا مورنینگ پست گزارش داد، آیفون‌های ساخت هند در سال گذشته از نظر حجم و ارزش افزایش یافت، زیرا اپل تصمیم گرفت بخشی از تولید خود را از چین به سمت چین تغییر دهد تا زنجیره تامین خود را متنوع کند.

شینمی شن در گزارش خبری گفت، این تصمیم باعث نگرانی کاربران رسانه های اجتماعی در چین شده است که این کشور در خطر از دست دادن نقش اصلی خود در زنجیره تامین تولید اپل قرار دارد. ساوت چاینا مورنینگ پست با استناد به پیش‌بینی دیجی‌تایمز ریسرچ تایوان در ژانویه گزارش داد، انتظار می‌رود هند تا سال 2027 تا 50 درصد از آیفون‌های اپل را مونتاژ کند، که نشان می‌دهد این رقم نسبت به کمتر از 5 درصد در حال حاضر افزایش یافته است.

Hon Hai Technology (فاکسکان) در توییتر خود نوشت: “رئیس یانگ لیو در حال بازدید از هند است. امروز ما با نخست وزیر محترم @narendramodi ملاقات گرمی داشتیم و او را در مورد پیشرفت خوب خود در کشور به روز کردیم. فاکسکان به ساخت اکوسیستم در هند ادامه خواهد داد تا به همه اجازه دهد. سهامداران ما به اشتراک بگذارند، همکاری کنند و پیشرفت کنند.”

در سال 2020، هند یک طرح 6.65 میلیارد دلاری را راه اندازی کرد که مشوق هایی را به سازندگان جهانی گوشی های هوشمند ارائه می کرد تا تولید خود را به این کشور منتقل کنند. بر اساس این گزارش، شرکت سازنده قرارداد اپل، Foxconn Technology، بنا به گزارش ها، قصد دارد حدود 700 میلیون دلار در یک کارخانه جدید در هند سرمایه گذاری کند تا تولید داخلی را افزایش دهد.

شینمی شن در گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست گفت: چین تا 85 درصد از آیفون‌های سراسر جهان را تولید می‌کند. با این حال، پکن با خطر از دست دادن سلطه خود مواجه است زیرا اپل در حال اتخاذ اقداماتی برای انتقال زنجیره تامین تولید خود به خارج از چین است.

در 5 مارس، فاکسکان یک سرمایه گذاری بزرگ در کارناتاکا را اعلام کرد که بر اساس بیانیه رسمی بیش از یک میلیون شغل ایجاد می کند. حدود 300 هکتار زمین برای این منظور در نزدیکی فرودگاه بین المللی Bengaluru در Doddaballapura و Devanahalli تالوک شناسایی شده است.

بر اساس گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، اپل یکی از برندهای جهانی فناوری است که به دنبال کاهش اتکای خود به چین برای تولید در بحبوحه تنش های فزاینده بین پکن و واشنگتن و اختلالات تولید در چین به دلیل اقدامات سختگیرانه دولت چین برای کووید-19 است.

طبق گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، این تولید هند را با مقیاس تولید در سرزمین اصلی چین برابری می کند. فاکسکان، که به طور رسمی به عنوان صنعت دقیق Hon Hai شناخته می شود، پس از اختلالات شدیدی که شامل اعتراضات کارگران و مهاجرت هزاران کارمند در بحبوحه شیوع COVID-19 بود، تلاش کرد تا ظرفیت کامل تولید را در مجتمع تولیدی خود در ژنگژو احیا کند.