گزارش

ناظر ضد انحصار انگلیس در ماه سپتامبر اعلام کرد که تحقیقات گسترده ای را آغاز خواهد کرد.

سخنگوی مایکروسافت گفت: “ما آماده هستیم تا نگرانی های تنظیم کننده ها، از جمله FTC و سونی را برطرف کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که معامله با اطمینان بسته می شود. ما همچنان پس از بسته شدن قرارداد، سونی و تنسنت را در بازار دنبال خواهیم کرد و Activision را با هم دنبال می کنیم. و ایکس باکس به نفع گیمرها و توسعه دهندگان خواهد بود و صنعت را رقابتی تر خواهد کرد.”

رگولاتور ضد انحصار بریتانیا گفته است که اگر مایکروسافت از دسترسی رقبا به بازی های پرفروش Activision خودداری کند، این خرید می تواند به صنعت آسیب برساند.

پولیتیکو روز چهارشنبه به نقل از افراد آشنا گزارش داد که کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) احتمالاً برای جلوگیری از پیشنهاد خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت (تقریباً 5,63,500 کرور) برای تصاحب ناشر بازی های ویدیویی Activision Blizzard، شکایتی علیه تراست ارائه خواهد کرد.

مایکروسافت برای کمک به رقابت بهتر با شرکت‌های Tencent و Sony بر روی این خرید شرط‌بندی کرده است.

این قرارداد در خارج از ایالات متحده نیز مورد بررسی قرار گرفته است. اتحادیه اروپا در اوایل ماه جاری تحقیقات گسترده ای را آغاز کرد. مجری رقابت اتحادیه اروپا گفت که تا 23 مارس 2023 تصمیم خواهد گرفت که آیا این توافق را پاک یا مسدود کند.

سخنگوی اکتیویژن بلیزارد گفت: «ما متعهد به ادامه همکاری با تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان هستیم تا بتوانیم تراکنش را ادامه دهیم، اما در صورت لزوم برای دفاع از تراکنش دریغ نخواهیم کرد.» این سخنگو افزود، هرگونه پیشنهادی مبنی بر اینکه این معامله می تواند به اثرات ضدرقابتی منجر شود “کاملاً پوچ” است.

برد اسمیت، رئیس و نایب رئیس مایکروسافت، گفت: «سونی، به عنوان پیشرو صنعت، می‌گوید که نگران بازی Call of Duty است، اما ما گفته‌ایم که متعهد هستیم که بازی مشابهی را در یک روز در ایکس‌باکس و پلی‌استیشن در دسترس قرار دهیم. گفت.

سهام اکتیویژن در معاملات تمدید شده پس از بسته شدن 1 درصد بالاتر، حدود 2 درصد سقوط کرد.

FTC بلافاصله به درخواست های رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در این گزارش آمده است که شکایتی برای به چالش کشیدن این معامله تضمین نشده است و چهار کمیسیونر FTC هنوز به شکایت خود رأی نداده اند یا با وکلای این شرکت ها ملاقات نکرده اند، و اضافه می کند که کارکنان FTC که این معامله را بررسی می کنند به استدلال های شرکت ها بدبین هستند.

مایکروسافت، سازنده کنسول بازی ایکس باکس، در ژانویه اعلام کرد که قرارداد خرید اکتیویژن، سازنده بازی‌های Call of Duty و Candy Crush را در بزرگترین معامله صنعت بازی در تاریخ اعلام کرد، زیرا غول‌های فناوری جهانی ادعاهای خود را در مورد آینده مجازی مطرح کردند.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

این قرارداد با اشاره به کنترل مایکروسافت بر بازی هایی مانند Call of Duty، انتقاد سونی، سازنده کنسول پلی استیشن را برانگیخت.