گفته می‌شود قانون چیپ‌های اتحادیه اروپا در 18 آوریل تصویب می‌شود و احتمالاً اتکای اتحادیه اروپا به نیمه‌هادی‌های آمریکا و آسیا را کاهش می‌دهد.

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

به گفته آنها، بحث‌ها تا به امروز روی کمبود 400 میلیون یورویی متمرکز بوده است، اما مدیران اجرایی اتحادیه اروپا موفق شده است بخش عمده این بودجه را تامین کند.

ارائه بودجه به کل زنجیره ارزش همچنین به شکایات کشورهای کوچکتر اتحادیه اروپا در مورد کنار گذاشته شدن پس از اینکه اینتل که توسط قانون چیپ ها جذب شده بود، آلمان را برای مجتمع جدید تولید تراشه های بزرگ خود انتخاب کرد، رسیدگی می کند.

شرکت فرانسوی-ایتالیایی STMicroelectronics همچنین با GlobalFoundries همکاری کرده است تا یک کارخانه تولید تراشه به ارزش 6.7 میلیارد یورو (تقریبا 59860 کرور روپیه) در فرانسه بسازد که از بودجه دولت استفاده می کند.

© تامسون رویترز 2023


ریلمی ممکن است بخواهد Mini Capsule ویژگی تعیین کننده Realme C55 نباشد، اما آیا در نهایت یکی از مشخصات سخت افزاری گوشی خواهد بود که در مورد آن صحبت می شود؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

به گفته مردم، کشورهای اتحادیه اروپا و قانونگذاران در نشست ماهانه پارلمان اروپا در 18 آوریل در استراسبورگ برای مذاکره درباره جزئیات بودجه این قانون ملاقات خواهند کرد و احتمالاً به توافقی دست خواهند یافت.

آنها گفتند که قانونگذاران IMEC مستقر در بلژیک را، یک مرکز نوآوری پیشرو در جهان در نانوالکترونیک و فناوری های دیجیتال و با اکوسیستمی متشکل از بیش از 600 بازیگر اصلی صنعت، به عنوان دلیلی کلیدی برای سرمایه گذاری بیشتر برای تحقیق و توسعه اتحادیه اروپا معرفی کرده اند.

قانون پیشنهادی، که هدف آن دوبرابر کردن سهم بلوک از تولید تراشه های جهانی به 20 درصد در طول دهه آینده است، پس از اعلام قانون تراشه های آمریکا برای آمریکا توسط ایالات متحده برای رقابت با فناوری چین، صادر شد.

طرح 43 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا (تقریباً 3,84,120 کرور) برای تقویت صنعت نیمه هادی خود و عقب نشینی با ایالات متحده و آسیا احتمالاً در 18 آوریل چراغ سبز کشورهای اتحادیه اروپا و قانونگذاران را دریافت خواهد کرد. این موضوع روز چهارشنبه گفت.

کمیسیون اروپا سال گذشته قانون تراشه ها را در تلاش برای کاهش اتکای اتحادیه اروپا به نیمه هادی های آمریکا و آسیا به دنبال مشکلات زنجیره تامین جهانی که به کسب و کارهای اروپایی از خودروسازان گرفته تا تولیدکنندگان آسیب می رساند، اعلام کرد.

به گفته مردم، در حالی که کمیسیون در ابتدا پیشنهاد بودجه فقط برای کارخانه‌های تراشه‌های پیشرفته را داده بود، دولت‌های اتحادیه اروپا و قانون‌گذاران این حوزه را برای پوشش کل زنجیره ارزش، از جمله تراشه‌های قدیمی‌تر و امکانات تحقیقاتی و طراحی، گسترش داده‌اند.