گفته می شود FTX توسط مقامات ایالات متحده به دلیل نقض احتمالی اوراق بهادار مورد بررسی قرار می گیرد

یکی از افراد آشنا به معاملات بین FTX و Binance این کتاب ها را به عنوان یک “سیاه چاله” توصیف کرد که در آن نمی توان بین دارایی ها و بدهی های صرافی FTX و دارایی های Alameda Research تفاوت قائل شد. این شخص به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد زیرا مجاز به صحبت علنی در مورد این موضوع نبود.

این شخص گفت که Bankman-Fried با استفاده از دارایی های نگهداری FTX برای تامین مالی Alameda Research مرتکب “گناه نهایی” شده است.

به گزارش وال استریت ژورنال به نقل از منابع ناشناس، در تصویری بیشتر از تنگناهای مالی FTX، Bankman-Fried چهارشنبه از سرمایه گذاران خود 8 میلیارد دلار برای پوشش درخواست های برداشت درخواست کرد.

FTX در اوایل این هفته توافق کرده بود که پس از تجربه ارز رمزنگاری شده یک بانک، خود را به رقیب بزرگتر Binance بفروشد. مشتریان پس از نگرانی در مورد اینکه آیا FTX سرمایه کافی دارد از صرافی فرار کردند.

تحلیلگران JP Morgan در یادداشتی برای سرمایه گذاران گفتند: “باز شدن FTX و همچنین شوک اعتماد آن به سیستم، باعث کاهش بیشتر قیمت کریپتوها می شود که منجر به “آبشار جدیدی از مارجین فراخوان” می شود. مشابه سقوطی که پس از سقوط سکه پایدار Terra در اوایل سال جاری رخ داد، جایی که قیمت ها هفته ها پس از شکست آن همچنان به کاهش خود ادامه دادند.

تحولات این هفته چرخش تکان دهنده ای از وقایع را برای مدیر عامل و بنیانگذار FTX سام بنکمن-فرید رقم زد که در اوایل سال جاری زمانی که به تقویت تعدادی از شرکت های ارزهای دیجیتال که با مشکلات مالی مواجه شده بودند به عنوان یک ناجی مورد ستایش قرار گرفت.

صنعت کریپتو منتظر است تا ببیند شرکت های دیگر تحت تاثیر سقوط FTX قرار گرفته اند. صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر Sequoia Capital روز پنجشنبه گفت که کل سرمایه گذاری 150 میلیون دلاری خود در FTX را کاهش می دهد.منبع

دنیای ارزهای دیجیتال امیدوار بود که بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال، بتواند FTX و سپرده گذاران آن را نجات دهد. با این حال، پس از اینکه بایننس فرصت یافت به کتاب‌های FTX نگاه کند، مشخص شد که مشکلات صرافی کوچک‌تر برای حل کردن آن‌قدر بزرگ است.

تحلیلگران جی پی مورگان نوشتند: «این کاهش اهرم احتمالاً حداقل برای چند هفته ادامه خواهد داشت مگر اینکه به سرعت برای نجات Alameda Research و FTX موافقت شود.

تحقیقات در مورد Bankman-Fried و FTX توسط افرادی که در دنیای رمزارز و همچنین تنظیم کننده های اوراق بهادار هستند، بر این احتمال متمرکز است که این شرکت ممکن است از سپرده های مشتریان برای تأمین مالی شرط بندی در صندوق پوشش ریسک Bankman-Fried، Alameda Research استفاده کرده باشد. در بازارهای سنتی، از کارگزاران انتظار می رود که وجوه مشتری را از سایر دارایی های شرکت جدا کنند. قانونگذاران می توانند تخلفات را مجازات کنند.

او گفت: “من خیلی خوب شدم و باید بهتر عمل می کردم.”

در یک سری توییت در روز پنجشنبه، بنیانگذار و مدیر عامل FTX گفت که نقدینگی کافی برای پوشش برداشت‌ها ندارد و بیش از آنچه فکر می‌کرده اهرمی دارد.

فروپاشی سریع صرافی ارزهای دیجیتال FTX در روز پنجشنبه موج‌های شوک بیشتری را به دنیای رمزارز وارد کرد و مقامات اکنون در حال بررسی این شرکت برای نقض احتمالی اوراق بهادار هستند و تحلیلگران برای کاهش بیشتر قیمت‌های کریپتو آماده می‌شوند.

یکی از افراد آشنا به این موضوع گفت که وزارت دادگستری و کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال بررسی FTX برای تعیین اینکه آیا هرگونه فعالیت مجرمانه یا تخلفات اوراق بهادار انجام شده است یا خیر. این شخص نتوانست جزئیات تحقیقات را به طور عمومی مطرح کند و به شرط ناشناس ماندن با آسوشیتدپرس صحبت کرد.

در همین حال، سرمایه‌گذاران در ارزهای دیجیتال محبوب، پس از چند روز فروش، از آخرین بحران کریپتو در روز پنج‌شنبه کمی تسکین یافتند. این دستاوردها پس از آن به دست آمد که گزارش دولت نشان داد که تورم در ماه گذشته اندکی کاهش یافته و به دارایی های پرریسک تر کمک کرده است.

تحلیلگران می گویند که سقوط سومین صرافی بزرگ این ارز دیجیتال احتمالاً باعث اختلال بیشتر در کل دنیای ارزهای دیجیتال می شود، به این معنی که رالی روز پنجشنبه می تواند موقتی باشد.