گوگل، اپل، متا و نتفلیکس ممکن است مجبور شوند هزینه های شبکه را بپردازند زیرا اتحادیه اروپا مشاوره بخش مخابرات را راه اندازی می کند

شرکت‌های فناوری در پاسخ آن را مالیات اینترنتی می‌نامند که قوانین بی‌طرفی شبکه اتحادیه اروپا برای رفتار یکسان با همه کاربران را تضعیف می‌کند. این مشاوره 12 هفته ای در 19 می به پایان می رسد.

گروه لابی مخابراتی ETNO در بیانیه ای گفت: “این مشاوره گامی مثبت و فوری در جهت رسیدگی به عدم تعادل های عمده در اکوسیستم اینترنت به نفع کاربران نهایی اروپایی است.”

بر اساس سندی که ماه گذشته رویترز مشاهده کرد، از پاسخ دهندگان پرسیده می شود که آیا تولیدکنندگان ترافیک بزرگ باید مشمول مکانیسم اجباری پرداخت های مستقیم برای تأمین مالی استقرار شبکه باشند و همچنین آیا اتحادیه اروپا باید مالیات یا صندوق قاره ای یا دیجیتال ایجاد کند یا خیر.

انجمن صنعت ارتباطات و کامپیوتر (CCIA) از این پیشنهاد انتقاد کرد.

بار این سرمایه‌گذاری‌ها سنگین‌تر و سنگین‌تر است. و این تا حدی به دلیل بازگشت کم سرمایه‌گذاری در بخش مخابرات، افزایش هزینه مواد خام و شرایط ژئوپلیتیک جهانی، البته هزینه انرژی است. او در یک کنفرانس خبری گفت، زیرا این نقش مهمی دارد.

آنها استدلال می کنند که شرکت هایی از جمله آمازون و مایکروسافت بیش از نیمی از ترافیک اینترنت داده را تشکیل می دهند.

هر پیشنهاد قانونی قبل از تبدیل شدن به قانون باید با کشورهای اتحادیه اروپا و قانونگذاران اتحادیه اروپا موافقت شود.

برتون گفت: «می‌خواهم فوراً بگویم که تمام این بازتاب‌ها اصلاً علیه کسی نیست، بلکه برای هموطنان ما است.

کمیسیون اروپا روز پنج‌شنبه مشاوره‌ای را درباره آینده بخش مخابرات اروپا آغاز کرد و روندی را آغاز کرد که می‌تواند منجر به ملزم به پرداخت برخی هزینه‌های شبکه آلفابت، گوگل، اپل، متا پلتفرم و نتفلیکس شود.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای جزئیات جدیدترین راه اندازی ها و اخبار سامسونگ، شیائومی، ریلمی، وان پلاس، اوپو و سایر شرکت ها در کنگره جهانی موبایل در بارسلون، از مرکز MWC 2023 ما دیدن کنید.منبع

برتون گفت: “امیدواریم خیلی سریع حرکت کنیم تا در تابستان بتوانیم با نتیجه گیری برگردیم و سپس خواهیم دید که برای ادامه پیشرفت چه می کنیم.”

بیش از دو دهه است که Deutsche Telekom، Orange، Telefonica، Telecom Italia و سایر اپراتورها برای شرکت‌های فناوری پیشرو برای مشارکت در گسترش 5G و پهنای باند لابی کرده‌اند.

کریستین بورگرین، معاون ارشد CCIA اروپا در بیانیه‌ای گفت: «اروپایی‌ها قبلاً برای دسترسی به اینترنت به اپراتورهای مخابراتی پول می‌پردازند، آنها نباید برای بار دوم از طریق استریم و سرویس‌های ابری گران‌تر به مخابرات پرداخت کنند».

تیری برتون، رئیس صنعت اتحادیه اروپا به سرمایه گذاری های سنگین مورد نیاز برای عرضه 5G و پهنای باند اشاره کرد و گفت که هیچ شرکتی را هدف قرار نمی دهد.

او گفت مکانیسم مشارکت می تواند یکی از راه حل ها باشد.