گوگل ابزارهای هوش مصنوعی را برای خبرنگارانی که می توانند مقالات خبری بنویسند در گفتگو با ناشران آزمایش می کند.

NYT و واشنگتن پست بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر در خارج از ساعات کاری عادی پاسخ ندادند.

سخنگوی News Corporation از اظهار نظر درباره گزارش NYT یا ابزار هوش مصنوعی خودداری کرد، اما گفت: “ما رابطه بسیار خوبی با گوگل داریم و از تعهد طولانی مدت ساندار پیچای (مدیر عامل گوگل) به روزنامه نگاری قدردانی می کنیم.”

با این حال، NYT گفت، برخی از مدیرانی که پیشرفت گوگل را دیدند، آن را ناراحت کننده توصیف کردند و افزود که مدیران خواسته اند نامشان فاش نشود. NYT به نقل از افراد آشنا با این موضوع گفت: ابزار هوش مصنوعی که ارائه شد Genesis در داخل گوگل نامیده می شود.


Google I/O 2023 شاهد بود که غول جستجو به طور مکرر به ما گفت که به هوش مصنوعی اهمیت می دهد، در کنار عرضه اولین تلفن تاشو و تبلت با برند پیکسل. امسال، این شرکت قصد دارد اپلیکیشن ها، خدمات و سیستم عامل اندروید خود را با فناوری هوش مصنوعی سوپرشارژ کند. ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

این خبر چند روز پس از آن منتشر شد که آسوشیتدپرس اعلام کرد با OpenAI مالک ChatGPT برای بررسی استفاده از هوش مصنوعی مولد در اخبار همکاری خواهد کرد، معامله ای که می تواند سابقه ای برای مشارکت های مشابه بین صنایع ایجاد کند.

سخنگو نام ناشران را ذکر نکرد، اما نیویورک تایمز گزارش داد که گوگل با واشنگتن پست، شرکت خبری مالک وال استریت ژورنال و حتی نیویورک تایمز و دیگران گفتگو کرده است.

برخی از رسانه ها در حال حاضر از هوش مصنوعی مولد برای محتوای خود استفاده می کنند، اما انتشارات خبری به دلیل نگرانی در مورد تمایل آن به تولید اطلاعات واقعی نادرست و همچنین چالش ها در تمایز بین محتوای تولید شده توسط انسان و برنامه های رایانه ای، در پذیرش این فناوری کند بوده اند.

این سخنگو گفت: «به سادگی این ابزارها برای جایگزینی نقش اساسی روزنامه‌نگاران در گزارش‌دهی، ایجاد و بررسی حقایق مقاله‌هایشان نیستند و نمی‌توانند جایگزین شوند.»

سخنگوی این شرکت اواخر روز چهارشنبه گفت که گوگل در حال بررسی استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای نوشتن مقالات خبری است و در حال مذاکره با سازمان های خبری برای استفاده از این ابزار برای کمک به خبرنگاران است.

سخنگوی گوگل گفت: این ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند به روزنامه‌نگاران با گزینه‌هایی برای سرفصل‌ها یا سبک‌های مختلف نوشتاری کمک کنند، به‌عنوان مثال، به‌گونه‌ای که «کار و بهره‌وری آن‌ها را افزایش دهد» و افزود که در «اولین مراحل بررسی ایده‌ها» است.

© تامسون رویترز 2023