گوگل از مرد لس آنجلس به دلیل ایجاد صدها لیست تجاری جعلی در پلتفرم خود شکایت کرد

© تامسون رویترز 2023

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع


پرونده Google LLC علیه هو، دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شمالی کالیفرنیا، شماره 5:23-cv-02964 است.

برای هو: اطلاعات وکیل در دسترس نیست

گوگل آلفابت روز جمعه از یک مرد لس آنجلسی و شرکت‌هایش در دادگاه فدرال سن خوزه کالیفرنیا شکایت کرد و مدعی شد که او صدها فهرست کسب و کار جعلی را در پلتفرم‌های خود ایجاد کرده و آنها را به مشاغل واقعی فروخته تا مشتریانی را جذب کند.

گوگل گفت هو هزاران نظر مثبت جعلی را می خرد تا کسب و کارها را قانونی جلوه دهد. سپس ظاهراً او نمایه‌ها را به‌عنوان «سرنخ» به مشاغل واقعی در همان زمینه‌ها می‌فروشد، که مخاطبین مشتریان بالقوه را دریافت می‌کنند که به مشاغل جعلی دسترسی پیدا می‌کنند.

این شکایت هو را به تبلیغات نادرست، اقدامات تجاری غیرقانونی و نقض شرایط خدمات گوگل متهم کرد. گوگل از دادگاه مبلغ نامشخصی غرامت و دستوری برای جلوگیری از تخلفات ادعایی هو درخواست کرد.

در این دادخواست آمده است که هو یک نیمکت ابزار را به عنوان وسیله ای برای تأیید لیست های تقلبی برای تعمیر گاراژ، قطع درختان و لوله کشی و روغن های ضروری برای تأیید کسب و کارهای تقلبی رایحه درمانی و ریکی درمانی نگه می دارد.

بررسی های جعلی یک مشکل تکراری در سایت های تجارت اینترنتی بوده است. گوگل در بیانیه ای اعلام کرد که شکایت خود را علیه اتان کی کی هو به منظور “کمک به پایان دادن به این نوع طرح های مخرب” تنظیم کرده است.

هو فوراً به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

در شکایت گوگل آمده است که هو کسب‌وکارهای ساختگی ایجاد می‌کند که در موتور جستجوی خود و نقشه‌های گوگل ظاهر می‌شوند و با استفاده از «مجموعه‌ای پیچیده از لوازم» آنها را در تماس‌های ویدیویی با عوامل غول فناوری تأیید می‌کند.

گوگل گفت که هو بیش از 350 نمایه نادرست ایجاد کرده است که توسط بیش از 14000 بررسی غیرقانونی تقویت شده است.

برای گوگل: ویتی ساموویچیان از کولی