گوگل اعلام کرد که در حال توسعه ربات‌های چت با قابلیت شخصی‌سازی کاربر مبتنی بر هوش مصنوعی Gemini بر اساس افراد مشهور است.

گوگل ممکن است در حال کار بر روی ایجاد چت ربات های هوش مصنوعی (AI) باشد که می توانند یک شخصیت را در حین تعامل با کاربران بازی کنند. بر اساس این گزارش، این چت ربات‌های متمرکز بر شخصیت می‌توانند بر اساس یک سلبریتی الگوبرداری شوند یا توسط کاربران بر اساس تخیل آن‌ها سفارشی شوند. گفته می‌شود که این چت‌بات‌ها توسط مدل بزرگ زبان داخلی (LLM) Gemini این غول فناوری قدرت خواهند گرفت. برخلاف چت ربات هوش مصنوعی Gemini موجود، گفته می‌شود که این ربات‌های قابل تنظیم برای مکالمه طراحی شده‌اند و نه فقط برای پاسخگویی به سوالات کاربران.

گوگل روی چت ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی کار می کند

بر اساس گزارش The Information (از طریق 9to5Google)، گوگل می خواهد چت ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی بسازد که به جای دستیار حل پرس و جو، می توانند دوست مردم باشند. این نشریه بیان کرد که این شرکت مدتی است که روی ساخت این چت بات ها کار می کند. این ربات‌های هوش مصنوعی قابل سفارشی‌سازی هستند که می‌توانند از روی افراد مشهور الگوبرداری شوند یا توسط کاربران ساخته شوند.

این گزارش همچنین تاکید می‌کند که گوگل می‌تواند با اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی برای ایجاد ربات‌های چت بر اساس شخصیت آنها شریک شود. گفته می شود که این ربات ها توسط Gemini ارائه می شوند، اما در حال حاضر مشخص نیست که آیا از Gemini 1.5 Pro یا Gemini 1.0 استفاده خواهد کرد. گفته می شود که این یک پروژه مستقل است و برای یک پلتفرم خاص گوگل توسعه نمی یابد.

با این حال، این گزارش نشان می‌دهد که این شرکت درباره برنامه‌هایی برای ادغام ربات‌های چت با یوتیوب بحث کرده است.

بر اساس جزئیات به اشتراک گذاشته شده در گزارش، به نظر می رسد که این چت بات ها می توانند شبیه شخصیت های هوش مصنوعی ساخته شده توسط متا باشند. این غول رسانه‌های اجتماعی با چندین اینفلوئنسر و شخصیت مشهور مانند کندال جنر، چارلی داملیو، MrBeast، Snoop Dogg، Tom Brady و غیره شریک شد و شخصیت‌های هوش مصنوعی خود را در اپلیکیشن مسنجر منتشر کرد. ربات‌های گفتگوی مشابه توسط پلتفرم رسانه‌های اجتماعی اخیراً راه‌اندازی شده توسط Butterflies نیز استفاده می‌شوند.

چت ربات‌های مبتنی بر کاراکتر توسط پلتفرم هوش مصنوعی Character.ai رایج شدند، جایی که کاربران می‌توانند با افزودن یک پیام متنی که شخصیت و شخصیت آن را توصیف می‌کند، ربات‌های هوش مصنوعی ایجاد کنند. این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد تا با شخصیت هایی مانند شرلوک هلمز، تونی استارک، ایلان ماسک، بتمن و غیره ارتباط برقرار کنند.

جدای از اینها، این پلتفرم ربات‌های چت را نیز ارائه می‌دهد که برای اهداف خاص ساخته شده‌اند، مانند کمک‌کننده نوشتن، داستان‌ساز، مربی دوست‌یابی و غیره. شایان ذکر است، Character.ai از خدمات ابری گوگل و واحدهای پردازش تنسور (TPU) برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی خود استفاده می‌کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع