گوگل تخریب عمدی شواهد در دعوی حقوقی ضد انحصار ایالات متحده را رد کرد

گوگل در بایگانی روز جمعه گفت که این شرکت تلاش های معقولی برای حفظ سوابق ارتباطی انجام داده است.

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

گوگل آلفابت در پاسخ به درخواست دولت برای تحریم در دادگاه فدرال، تخریب عمدی شواهد در دعوای ضدانحصاری وزارت دادگستری ایالات متحده در مورد تجارت جستجوی این شرکت را رد کرده است.

وکلای گوگل گفتند که این “بی ارزش” است که ادعا کند این شرکت اقداماتی را برای محروم کردن شاکیان از اطلاعات انجام داده است. گوگل اعلام کرد که در حال حاضر میلیون‌ها سند و “حجم عظیم داده” را به عنوان بخشی از دعوی قضایی افشا کرده است.

وزارت دادگستری از آمیت مهتا قاضی منطقه ای ایالات متحده خواست تا جلسه ای را در مورد تحریم ها تشکیل دهد، اما دادگاه هنوز جلسه ای را تعیین نکرده است.

مهتا سال گذشته پیشنهاد قبلی وزارت دادگستری برای تحریم گوگل را به دلیل این ادعا که این شرکت اسناد زیادی را از بازبینی محافظت می کند، رد کرد.

© تامسون رویترز 2023


از گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای چرخشی یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR فشرده و گوشی‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیده‌ایم، پادکست Gadgets 360، مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

سخنگوی وزارت دادگستری روز دوشنبه از اظهار نظر خودداری کرد. وکلای گوگل و نماینده ای از این شرکت فوراً به پیام هایی که به دنبال اظهار نظر بودند پاسخ ندادند.

پیشنهاد تحریم‌ها ناشی از شکایت‌هایی است که توسط وزارت دادگستری و گروهی متشکل از بیش از 30 ایالت ارائه شده است که گوگل را به اقدامات غیرقانونی انحصاری برای حفظ تسلط بر تجارت جستجوی خود متهم می‌کنند. گوگل این ادعاها را رد کرده است. این پرونده که در سال 2020 تشکیل شده است، قرار است در ماه سپتامبر به محاکمه برود.

در آخرین پیشنهاد خود برای تحریم، وزارت دادگستری مدعی شد: «تخریب روزانه سوابق مکتوب توسط گوگل با محروم کردن ایالات متحده از منبع غنی گفتگوهای صریح بین مدیران گوگل، از جمله شاهدان محاکمه، به ایالات متحده آسیب وارد کرد.»

وزارت دادگستری ماه گذشته ادعا کرد که گوگل در حفظ برخی ارتباطات داخلی شرکتی “چت” شکست خورده است. وزارت دادگستری گفت که گوگل در سال 2019 به بازرسان آمریکایی گفت که این شرکت اجازه حذف خودکار آن سوابق پیام‌رسانی فوری را داده است.