گوگل حساب‌هایی را که به مدت ۲ سال غیرفعال هستند از دسامبر به دلیل تهدیدات امنیتی حذف می‌کند

تغییر خط‌مشی فقط برای حساب‌های Google شخصی اعمال می‌شود و برای سازمان‌هایی مانند مدارس یا کسب‌وکارها اعمال نمی‌شود.


Google I/O 2023 شاهد بود که غول جستجو به طور مکرر به ما گفت که به هوش مصنوعی اهمیت می دهد، در کنار عرضه اولین تلفن تاشو و تبلت با برند پیکسل. امسال، این شرکت قصد دارد اپلیکیشن ها، خدمات و سیستم عامل اندروید خود را با فناوری هوش مصنوعی سوپرشارژ کند. ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

گوگل آلفابت روز سه‌شنبه اعلام کرد که حساب‌هایی را که به مدت دو سال بدون استفاده مانده‌اند، از دسامبر حذف می‌کند تا از تهدیدات امنیتی از جمله هک جلوگیری کند.

در سال 2020، گوگل گفته بود که محتوای ذخیره شده در یک حساب غیرفعال را حذف می کند، اما خود حساب را حذف نمی کند.

در این سند آمده است که غول‌های فناوری ایالات متحده و سایر شرکت‌های درگیر در این سرمایه‌گذاری مشترک تنها می‌توانند سهام اقلیت داشته باشند و کارمندانی که به داده‌های اتحادیه اروپا دسترسی دارند باید تحت غربالگری خاص قرار بگیرند و باید در بلوک ۲۷ کشوری مستقر شوند.

ماه گذشته، پس از گزارشی مبنی بر اینکه سامسونگ الکترونیکس کره جنوبی در نظر دارد گوگل را با Bing متعلق به مایکروسافت به عنوان موتور جستجوی پیش فرض دستگاه های خود جایگزین کند، سهام آلفابت در معاملات پیش از بازار بیش از 4 درصد سقوط کرد.

اوایل این ماه، گزارش شد که گوگل، مایکروسافت، آمازون و سایر ارائه دهندگان خدمات ابری غیر اتحادیه اروپا که به دنبال ایمن کردن برچسب امنیت سایبری اتحادیه اروپا برای مدیریت داده های حساس هستند، تنها می توانند این کار را از طریق سرمایه گذاری مشترک با یک شرکت مستقر در اتحادیه اروپا انجام دهند. پیش نویس سند اتحادیه اروپا توسط رویترز مشاهده شد.

© تامسون رویترز 2023

از روز سه‌شنبه، Google اعلان‌های متعددی را به آدرس ایمیل حساب و ایمیل بازیابی حساب‌های غیرفعال قبل از حذف ارسال می‌کند.

هفته گذشته، ایلان ماسک گفت توییتر حساب‌هایی را که برای چندین سال غیرفعال بوده‌اند حذف و آنها را بایگانی می‌کند و گفت که این اقدام برای آزاد کردن دسته‌های رها شده مهم است.

این شرکت گفت که اگر حداقل دو سال از یک حساب Google استفاده نشده باشد یا وارد آن نشده باشد، ممکن است حساب و محتوای آن را در سراسر Google Workspace که شامل Gmail، Docs، Drive، Meet و Calendar و همچنین YouTube و Google است حذف کند. عکس ها