گوگل در حال بررسی جریمه اندروید توسط اتحادیه اروپا در مورد سیاست‌های فروشگاه Play است

در دهه گذشته، گوگل 8.25 میلیارد یورو (نزدیک به 67900 کرور) جریمه های ضد انحصار اتحادیه اروپا را به دنبال سه تحقیق در مورد شیوه های تجاری خود متحمل شده است.

داوران با ناظر رقابت اتحادیه اروپا موافقت کردند که گوگل محدودیت‌های غیرقانونی را برای تولیدکنندگان دستگاه‌های موبایل اندروید و اپراتورهای شبکه تلفن همراه اعمال کرده است تا موقعیت غالب موتور جستجوی خود را تثبیت کند.

گوگل در یک بایگانی درآمد سه ماهه مورخ ۲۵ اکتبر گفت: «در ماه می ۲۰۲۲، EC (کمیسیون اروپا) و CMA (سازمان رقابت و بازار بریتانیا) هر یک تحقیقات رسمی در مورد شیوه‌های تجاری Google Play آغاز کردند.

هزینه هایی که گوگل و اپل در فروشگاه های اپلیکیشن موبایل خود دریافت می کنند، انتقاد توسعه دهندگانی را که می گویند بیش از حد هستند، برانگیخته است.

سخنگوی گوگل گفت: “ما در حال آماده سازی درخواست تجدید نظر خود هستیم. آخرین مهلت دادگاه 1 دسامبر است.”

این بلوک در حال تقویت قدرت ضد انحصار خود با قوانین مهم فناوری جدید است که دروازه‌بانان آنلاین را محدود می‌کند، شرکت‌هایی که دسترسی به پلتفرم‌ها و داده‌های خود را در آنجا کنترل می‌کنند، که شرکت‌ها باید در سه ماهه اول سال 2024 از آن پیروی کنند.

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

دو نفر از آشنایان به رویترز در ماه اوت به رویترز گفتند که قانون‌گذاران ضد انحصار اتحادیه اروپا در حال بررسی این موضوع هستند که آیا تهدید گوگل برای حذف برنامه‌ها از فروشگاه Play در صورت استفاده توسعه‌دهندگان برنامه‌ها از گزینه‌های پرداخت دیگر به جای سیستم صورت‌حساب خود، به توسعه‌دهندگان آسیب رسانده است یا خیر.

© تامسون رویترز 2022


ناظر ضد انحصار اتحادیه اروپا بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

به طور جداگانه، گوگل روز پنجشنبه اعلام کرد که پس از رد اعتراض دادگاه بدوی در ماه گذشته، از جریمه ضد انحصار اتحادیه اروپا به مبلغ رکورد 4.1 میلیارد یورو (نزدیک به 33800 کرور) در دادگاه عالی اروپا درخواست تجدید نظر خواهد کرد.

این شرکت در یک پرونده نظارتی اعلام کرد، تنظیم‌کننده‌های ضد انحصار اروپایی در حال بررسی واحد Alphabet در فروشگاه Play Google هستند، اقدامی که می‌تواند غول فناوری ایالات متحده را در معرض جریمه میلیارد یورویی دیگری قرار دهد.

این شرکت فقط می تواند در مورد مسائل حقوقی به دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مستقر در لوکزامبورگ شکایت کند.

دادگاه عمومی مستقر در لوکزامبورگ به طور گسترده از تصمیم کمیسیون در سال 2018 حمایت کرد اما این جریمه را از 4.34 میلیارد یورو (نزدیک به 35800 کرور) به 4.125 میلیارد یورو کاهش داد.