گوگل رسما Pixel Fold را در یک تیزر ویدیویی کوتاه قبل از راه اندازی Google I/O 2023 معرفی کرد.

در مرحله بعدی نمایی از صفحه نمایش داخلی و چیدمان نرم افزار است. آنچه مشهود است، قاب نسبتاً ضخیم است، که جزییاتی است که گلکسی زد فولد در مدل‌های قبلی خود به آن پرداخته است. بهترین حدس ما این است که با استفاده از یک گوشی به تبلت، ممکن است گوگل به حاشیه های ضخیم تر فکر کرده باشد زیرا به طور کلی نگه داشتن تبلت را آسان تر می کند. سپس فضای مورد نیاز برای دوربین سلفی داخلی – که در اطلاعات اخیر نشان داده شده است – در نزدیکی گوشه بالا سمت راست قرار دارد.

از نظر نرم‌افزاری، این طرح برای یک صفحه اصلی اندروید 13 بسیار آشنا به نظر می‌رسد. بنابراین، باید منتظر بمانیم و تماشا کنیم تا بدانیم گوگل چه نوع بهینه‌سازی‌هایی را برای اولین دستگاه پیکسل تاشو خود انجام داده است.

طبق گزارش اخیر، این دستگاه از نسل فعلی Tensor G2 SoC گوگل استفاده می‌کند که قبلاً گوشی‌های پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو آن را تامین می‌کند. انتظار می‌رود صفحه‌نمایش بیرونی OLED 120 هرتزی (5.8 اینچی 1080×2092 پیکسل) با نسبت تصویر 17.4:9 و صفحه‌نمایش داخلی 7.6 اینچی 120 هرتز (1840 x 2208 پیکسل) با ابعاد 6:5 باشد. . گفته می شود این گوشی تاشو دارای دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی، دوربین اولتراواید 10.8 مگاپیکسلی و دوربین تله فوتو 10.8 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 5 برابر است. برای عکس های سلفی، احتمالاً یک دوربین سلفی 9.5 مگاپیکسلی در صفحه نمایش بیرونی و یک دوربین 8 مگاپیکسلی در بالای صفحه نمایش داخلی وجود دارد.


OnePlus به تازگی اولین تبلت خود را در هند به نام OnePlus Pad عرضه کرده است که تنها در رنگ سبز Halo به فروش می رسد. OnePlus با این تبلت وارد قلمرو جدیدی شده است که تحت سلطه iPad اپل است. ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

و در آخر، نگاهی اجمالی به نمایشگر بیرونی داریم که قابلیت Always on Display را فعال کرده است، بنابراین تصوری از قاب آن نداریم. آنچه به وضوح مشهود است این است که فرم فاکتور پیکسل فولد به Find N2 Oppo نزدیک‌تر است، که در مقایسه با طراحی باریک و بلندتر Samsung Galaxy Z Fold 4 کوتاه‌تر و عریض‌تر است.

تیزر ویدیویی کاملاً کوتاه است، اما برخلاف اکثر تیزرها، Pixel Fold را به طور کامل به نمایش می‌گذارد و به ما ایده خوبی در مورد طراحی، لولا، نمایشگر و نرم‌افزار آن می‌دهد. این ویدیو با نشان دادن چیزی که به نظر می رسد یک ماژول دوربین درشت در پشت است با سه دوربین و یک واحد فلاش LED در کنار یک جلوپنجره مرموز شروع می شود، زیرا هدف آن هنوز تایید نشده است. سپس با نمای لولا روبرو می شویم که در حال حاضر به نظر می رسد که دو نیمه را بدون شکاف قابل مشاهده بسته است.

پس از شایعات و فاش های فراوان، سرانجام گوگل وجود دستگاه تاشوی آینده خود – Pixel Fold – را رسمی کرد. گوگل به مناسبت روز جنگ ستارگان ویدئوی کوتاهی را در کانال های رسانه های اجتماعی خود منتشر کرد که طراحی دستگاه، مکانیسم لولا، نمایشگر داخلی و نرم افزار زیرین آن را به نمایش می گذارد. در هر پست در سراسر رسانه های اجتماعی، گوگل همچنین به اطلاعیه 10 می اشاره کرد که اتفاقا اولین روز کنفرانس سالانه توسعه دهندگان I/O 2023 گوگل است. به غیر از پیکسل فولد، گوگل جانشین پیکسل 6a با نام پیکسل 7a و تبلت پیکسل را نیز در رویداد آینده معرفی خواهد کرد.